یزد شهر سنت و اصالت است

و مثلاً اینکه چرا گردشگران خارجی از میان این همه شهر، شهر اصیل و تماشایی یزد را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب میکنند و به دیدار از جاذبههای این شهر میپردازند! شهر شیراز هرساله از ابتدای فروردین تا پایان اردیبهشت و از نیمه شهریور تا اوایل مهر ماه، در اوج ترافیک مسافرانی است که برای تماشای جاذبه های شیراز به این شهر سفر میکنند. هتل آریوبرزن که در سال ۱۳۷۹ افتتاح شده، یکی از هتلهای ۴ ستاره شیراز است که طرفداران زیادی دارد. یکی از لذت های سفر برای هر مسافری گشت و گذار در بازارها و مراکز خرید و خریدن سوغاتی است به خصوص اگر این بازارها خود از قدمت تاریخی برخوردار باشند و جدا از بحث خرید قدم زدن در آنها حس و حال خوبی را رقم بزند .

برای دسترسی به آن باید به خیابان سعدی در شیراز بروید. برای دسترسی به آن باید به خیابان هجرت، نرسیده به فلکه شهرداری بروید. برای دسترسی به سینما فلسطین باید به چهار راه زند و ابتدای خیابان رودکی در شیراز بروید. شیراز با توجه به اهمیت زیادی که در صنعت گردشگری کشور دارد، طبیعتاً باید هتلهای مناسبی هم داشته باشد. یکی از مهمترین نکات در خریداری بیمه نامههای تکمیلی، دوره انتظار این بیمه نامه است. حتما بخوانید: بهترین بیمه تکمیلی زایمان کدام است؟ میتوانید پوششها و حق بیمههای تکمیلی را به صورت جداگانه بررسی کرده و در صورت نیاز از مشاوره کارشناسان بیمه تایم کمک بگیرید.

قیمت اتاق یک نفره در این هتل برای هر شب ۴۹۰۰۰۰ تومان است. هزینه اتاق یک نفره در هتل حدود ۱۶۵۰۰۰ تومان . در ابتدای قرن هفتم هجری قمری، یعنی در دورۀ بین سالهای ۶۱۶ تا ۶۲۸ هجری قمری که قوم مغول به خاک پاک ایران حمله کردند، اتابکان حکمرانی شهر یزد را بر عهده داشتند. این هتل با معماری زیبای خود بین پارک شهر، فلکه گاز و رودخانه خشک قرار گرفته است. آن وقت باغ دولت آباد با نسیمی عطرآگین و خنک از مهمانان خود پذیرایی خواهد کرد. شیراز به دلیل اینکه بر سر راه تجاری شهرهای مهم ایران با بندرهای خلیج فارس قرار داشت همواره مورد توجه صفوی ها قرار داشت و بسیاری از آنها برای تفریح و لذت بردن از آب و هوای خوش این شهر به اینجا سفر می کردند.

شیراز علاوه بر پیشینه تاریخیاش، بهدلیل خوراکیهای خوشمزهای نیز که در آن درست میشود، شهرت دارد. پ.ن: زبان فارسی میانه به دوران اشکانیان بر میگردد. در طول شیرازگردی متوجه خواهید شد که شما در حال ماجراجویی در تاریخ پر رمز و راز ایران، بهخصوص دوران زندیه هستید. همچنین به دلیل وجود بسیاری از باغ ها و درختان میوه ای که در این شهر دیده می شود، فوق العاده دوست داشتنی است.

از این رو در شهر نرگس ها که بعد از مشهد، تهران و اصفهان بزرگ ترین شهر ایران شناخته می شود، مجهز ترین سیستم حمل و نقل فرودگاهی، ریلی، زمینی و درون شهری وجود دارد ا رفاه گردشگران و شهروندان به خوبی فراهم شود. شهر بازی سرپوشیده گاندو از دیگر مراکز تفریحی و گردشگری شیراز می باشد که در سال 91 افتتاح شده است. بقعه سید میرمحمد و آرامگاه برادر ایشان، احمدبن موسی، مجموعه زیارتی شاهچراغ را به یکی از جاذبههای مذهبی و گردشگری در شیراز تبدیل کردهاند. این بقعه در دورههای بعدی همچون تیموری، زندیه و پهلوی مرمت شده و اکنون با صحنی بزرگ و درختانی خوشقدوقامت، در یکی از خوشآبهواترین مناطق شیراز واقع شده است.

این باغ زیبا یادگاری از محمدقلی خان ایلخان قشقایی است و در محله سه باغ شیراز واقع شده است. روستای خرانق: این روستا در فاصلۀ ۷۷ کیلومتری از شهر یزد واقع شده است و سرشار از جاذبههای تاریخی و طبیعی است. وجود فضای سنتی در بخشهای مدرن مانند استخر و سونا بسیار دلنشین است. تابستانهای شیراز بسیار گرم و زمستانهای آن هم بسیار سرد است؛ فصل بهار به دلیل آب و هوای بینظیری که برای شیراز به همراه دارد، بهترین فصل برای بازدید از شیراز است.

آب و هوای این شهر در فصل بهار ملایم بوده و با نسیم خنکی همراه است. یکی از جاهای دیدنی شیراز برای علاقهمندان هنر هفتم سینما حافظ است که در سال ۱۳۴۵ با نام سینما پرسپولیس تاسیس شد. آداب و رسوم قبل از عید نوروز: یکی از رسوم زیبای شیرازیها را از یک ماه قبل عید نوروز میتوانید مشاهده کنید. یکی از سوغاتی های لوکس و زیبای شهر شیراز ظروف نقره کاری است که نمونه ای از مراکز فروش آن در بازار وکیل و حافظیه و سرای مشیر می توانید بیابید . شیراز در دروههای مختلف پایتخت حکومتهای آل بویه، اتابکان فارس، آل اینجو و آل مظفر و زندیان بود.

یکی دیگر از هتلهای ۵ ستاره شیراز، هتل زندیه است که معماری سنتی آن برای گردشگران بسیار جذاب خواهد بود. همچنین سفر به شیراز در پاییز یکی دیگر از بهترین زمانهایی است که میتواند تجربه بینظیری برای شما به همراه داشته باشد. همانطور که بارها ذکر کردیم، این شهر مملو از گردشگر بوده و هست و همین امر می طلبد که واحد های اقامتی و هتل های شیراز، در حدی باشند که جوابگوی این حجم از گردشگر باشد. هتل زندیه شیراز از هتل های شیک و راحت و پنج ستاره در مرکز شهر شیراز است که همسایه ارگ کریمخان می باشد.

وی کتابی معروف دارد که نام آن “حد موفقیت” می باشد و مطالب آن در مورد دانش آسمان ها و امکان هلیوسنتریسم است. همچنین شما در قیمت فیلتر می توانید با قرار دادن گزینه پرواز چارتر ، به آسانی به تمامی پروازهای چارتر این مسیر دسترسی یابید و به مقایسه نرخ بلیط ها و خرید ارزان ترین قیمت های بلیط هواپیمایی اقدام نمایید. برخی از شهرها از جمله شهر تماشایی شیراز و شهر دلنواز یزد توانستند از آسیب این حملۀ خونین در امان باقی بمانند و با قبول ایلی باجگذار چنگیزخان مغول شوند و به قول سعدی شیرازی سلامت را با سکههای طلا بخرند.

از جمله جاذبه های نزدیک هتل هما می توان به پارک آزادی، باغ ارم، آرامگاه حافظ، برج کوره شوشتری، آرامگاه شیخ روزبهان و موزه پارس اشاره نمود. 14- شیراز در زمان های گذشته به شکل یک دایره منظم بوده و اطراف آن برج ها و حصار های گوناگونی بوده است و داخل شهر شیراز به 11 بخش مختلف تقسیم می شد. برای پاسخ به این سؤال لازم است از قواعد تبعیت کنیم و سال را به چهار فصل آشنا تقسیم کنیم. آن قدر هر فصل شیراز دیدنی است و انتخاب فصل در سفرتان به این شهر موثر است که یک مطلب کامل را به معرفی بهترین زمان برای سفر به شیراز اختصاص دادهایم.

اگر هزینه سفر در الویت تصمیم گیری شما برای مسافرت قرار دارد، پیشنهاد میکنیم شیراز را در اوایل پاییز و اواخر زمستان برای مسافرت انتخاب کنید. سفر به شیراز با اتوبوس یکی از راههای ارزان برای کاهش هزینههای سفر است؛ هزینه بلیط اتوبوس برای مسیر یک طرفه از تهران به شیراز حدوداً ۱۹۰ هزارتومان برای هر نفر است. نزدیک بودن این هتل به جاهای دیدنی شیراز همواره به عنوان یکی از مزایای اصلی آن به شمار میرود.

نزدیک بودن این هتل به مکانهایی مانند حافظیه و باغ جهان نما به عنوان یکی از مزایای آن به شمار میرود. این سینمای تک سالنه دارای رتبه درجه یک میباشد و برای رفتن به آن باید به چهار راه حافظیه به سمت باغ جهان نما رفته و وارد مجموعه متعلق به کتابخانه ملی شوید. این سینمای مجهز و تک سالنه، ۱۱۱ نفر ظرفیت دارد و در به عنوان یکی از سینماهای درجه یک شیراز شناخته میشود. در داخل شهر اصیل و تماشایی یزد یکی از مهمترین آتشکدههای زرتشتیان که حافظ آتش ۵۰۰۰ ساله است قرار دارد. بیشک یکی از بهترین فصلها برای مسافرت به این شهر از نظر زیبایی و جذابیت، فصل بهار است.

هتل کریمخان یکی از جدیدترین هتلهای شهر شیراز میباشد که در سال ۱۳۹۲ تاسیس شده است. این سینما در سال ۱۳۴۳ و با نام سینما قیام افتتاح شد البته بعد از انقلاب نام آن به سینما شیراز تغییر یافت. شیراز بهشت گردشگران با سلیقه های مختلف ! شیراز شهری با جاذبه های گردشگری متنوع است و هر گوشه و کنار آن، حرف های زیادی برای گردشگران و مسافران خود دارد. این مراسم به قدری از شکوه و جلا برخوردار است که در دهۀ ۵۰ از زبان محمدتقی فلسفی لقب حسینیۀ ایران را نیز به خود اختصاص داده است.

امیر میرزا عبدالباقی صوفی سرشناس و صاحب نامی بود که در جنگ چالدران کشته شد. تجربه گشت و گذار در شیراز در فصل بهار قطعا برای شما لذتبخش و فراموش نشدنی خواهد بود. اگر میخواهید تجربه اقامت در یک مکان با حال و هوای قدیمی داشته باشید، هتل سنتی درباری شیراز گزینه بسیار خوبی برای شما خواهد بود. یکی از سینماهای قدیمی و جاهای دیدنی شیراز سینما پرسیا میباشد که در سال 1308 تاسیس شده همچنین در سالهای ۱۳۴۷ و ۱۳۸۶ مورد بازسازی قرار گرفته است.

یکی از جاهای دیدنی شیراز برای علاقمندان به سینما، تالار مهر است. ما در این مقاله سعی کردیم جاهای دیدنی و جاذبه های شیراز را معرفی کنیم. باغ ارم در خیابانی به همین نام قرار دارد. همچنین برای سفری یکروزه میتوانید به ییلاقات شیراز سری بزنید.یکی از جاهای دیدنی اطراف شیراز که در فصل بهار بسیار سرسبز و دیدنی است، آبشار مارگون نام دارد. این آتشکدۀ مهم با نام آتشکدۀ ورهرام یزد شناخته میشود. با ساخت مجدد بنا در زمان کریم خان زند، دو جلد قرآن به اتاقک بالای سازه منتقل شد.

دیدگاهتان را بنویسید