پرند و هر آنچه لازم است بدانید؛ فرصتهای سرمایه گذاری، مسکونی و آینده در پرند

درمان سرطان روده بزرگ به محل، اندازه و میزان شیوع سرطان و همچنین سلامت بیمار بستگی دارد. سرطان روده یکی از سرطان های شایع می باشد که بخش انتهایی دستگاه گوارش را درگیر می نماید. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، محمد مجرد، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پارس آباد گفت: یگان حفاظت شهرستان پارس آباد طی گشت و کنترل منابع آبی رودخانه ارس با ۳ نفر صیاد متخلف مواجه شدند که با استفاده از یک دستگاه شوک الکتریکی، یک دستگاه افزاینده ولتاژ و یک فروند قایق دست ساز، قصد صید غیر قانونی در کانالهای آبی رودخانه ارس را دارند که قبل از هرگونه اقدامی دستگیر و خودرویشان با هماهنگی دادستانی به پارکینگ منتقل و آلات و ادوات جرم متخلفین صید کشف و ضبط شد.

قطعاً با یک گل بهار نخواهد شد، تجربه طراحی و ساخت باید در قراردادهای انبوهسازی برود که این مسأله با حمایت دولت امیدواریم مورد تحقق قرار گیرد البته در اسفند سال پیش، قرارداد 105 دستگاه واگن را با شرکت واگنسازی تهران منعقد کردیم ولی به طور کلی تهران به 1500 دستگاه واگن نیاز دارد و تأمین این واگنها مستلزم حمایت جدی دولت است. بایکال یکی از زلالترین دریاچههای دنیا است و با نام مروارید سیبری نیز شهرت دارد. بنابراین طالبان این مسئله را تکذیب کرد و این فضاسازی رسانهای که داخل ایران ایجاد شد مشخص نیست بر چه مبنایی رخ داده است و آب هم از منشأ در سد کمال خان تا رسیدن به ایران حداکثر تا۴۸ ساعت باید میرسید و اگر بنا بر رسیدن آب بود باید در بدترین حالت تا۷۲ ساعت بعد میرسید و اگر نرسیده مشخصاً به این دلیل است که اساساً تصمیم طالبان بر این نبوده که آب را به سمت ایران باز کند.

از طرف دیگر بحرانهای زیست محیطی همچون بحران ریز گردها که منشأ آن در برخی موارد کشورهای همسایه هستند، بحث آبهای مشترک ایران با کشورهای همسایه و سیاستهای آبی این کشورها که پیامدهای آنها در کشور ما به خوبی دیده می شود، موضوع هیدروپلیتیک(نقش آب در رفتارهای سیاسی) را از جمله مباحث جدی عرصه سیاست خارجی کشور ساخته است. این دریاچه به عنوان عمیق ترین دریاچه آب شیرین شناخته شده است و همچنین به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری سالانه توریست های زیادی را به سمت خود جذب می کند.چگونه به دریاچه بایکال برویم؟ این پاساژ به هرحال به پنج اتوبان مهم شهر تهران ( صدر، همت، امام علی، صیاد و بابایی) دسترسی خیلی خوبی دارد و می تواند ساکنین اقصی نقاط تهران را به سمت خود جلب کند.اما طبقه ششم این مال بزرگ، متعلق به سالن سینما، سالن کنسرت و البته یک آمفی تئاتر است.

در سنت ارمنی، رودخانه به نام آرست، یکی از نوادگان پاپیانا افسانه ای هیتاک ارمنی نامگذاری شده است. عکس از وبسایت list25 رود مکنزی (Mackenzie River) طولانیترین رود کانادا است. وقتی یخ زدگی این رود کامل شد کاروانها از روی آن به آسانی می گذرند چنان که گویی بر روی زمین حرکت می کنند. ما قدردان طبیعت بودیم که در این سفر کوتاه، چشماندازی خارقالعاده را پیش روی ما قرار داد.

تاریخچه پیدایش این دریاچه شگفت انگیز که چشم هر بیننده ای را خیره می سازد به حدود 25 میلیون سال پیش بر می گردد. اما از پلی بنام خداآفرین اولین بار حدود سال 740 ه.ق در کتاب (نزهه القلوب) حمدالله مستوفی یاد شده است.. ازاین پل ها شاهد که شاهد وقایع تاریخی تلخ و شیرین بسیاری میان ایران و سرزمین آن سوی ارس بوده اند به عنوان نماد دوستی و پیوند یاد می شوند و بر این اساس پل بزرگ به شماره ی ۱۸۵۸ ( به دوره ی قرون اولیه اسلامی ) و پل کوچک به شماره ی ۱۸۵۹ ( به دوره ی صفویه )، در پنجم اسفند سال ۱۳۷۶ در فهرست آثار ملی ثبت گردیده اند.

قراولخانه شمالی جایی بلندتر از رودخانه ساخته شده و اکنون در میان اهالی به قیزقالاسی معروف است وقراولخانه جنوبی نیز درست روبروی پل سنگی و به صورتی مستحکم بنا گردیده است. این پل تنگ ترین معبر رود ارس به شمار می رود که بستر سنگی داشته ولی سایر قسمتهای رود آهکی و نرم است. رود تلار 150 کیلومتر طول دارد و دشتی به نام شیرگاه در استان مازندران را آبیاری میکند. این مقاله تاکید میکند که عاملِ اصلیِ بروز این وضعیت، فعالیتهای انسانی بودهاند و نه عوامل طبیعی همچون کاهش نزولات جوی. از روش های مختلف زیادی می توان به دیدن این جاذبه طبیعی گردشگری رفت.

چون در این گفتار، از کارتینگ گفتیم، مناسب است کمی درباره این ظرفیت گردشگری و هیجان انگیز شهر پرند بدانیم. سینما هرم هیجان یک سینمای شش بعدی است. دریاچه بایکال به عنوان یکی از شگفتی های طبیعی جهان شناخته شده است که همانند مرواریدی در دل طبیعت می درخشد. معمولاً حدود یک تا سه روز طول میکشد که غذا از دهان به مقعد برسد. بیماری در دیواره کولون و مقعد گسترده شده، اما هنوز گرههای لنفی و بافتهای اطراف را تحت تاثیر قرار نداده است. باتلاق “گاوخونی” در جنوب شرقی اصفهان باتلاقی 700 کیلومتری است که با آب زاینده رود پر شده است.

با آغاز مناقشه قره باغ و اشغال تاسف بار بخش مهمی از خاک جمهوری آذربایجان توسط ارمنستان و به علت وضعیت خاص و خالی از سکنه کرانه شمالی رود ارس و حساسیت های نظامی همسایگان شمالی ایران، سال های سال است که هیچ گونه ترددی از پل های تاریخی و همچنین مرزی بنا شده بر رود ارس صورت نگرفته و اکثر این پل ها در اثر بی توجهی دچار تخریب شده و نیاز به مرمت اساسی دارند. ولی متاسفانه با آغاز مناقشه قره باغ که منجر به اشغال تاسف بار بخش مهمی از خاک جمهوری آذربایجان توسط ارمنستان گردید این پل ها بلا استفاده مانده و به علت وضعیت خاص و خالی از سکنه کرانه شمالی رود ارس و حساسیت های نظامی همسایگان شمالی ایران، سال های سال است که هیچ گونه ترددی از هیچ یک از پل های فوق الذکر صورت نگرفته و اکثر این پل ها در اثر عدم توجه دچار تخریب شده و نیاز به مرمت اساسی دارند.

بایکال بزرگترین منبع تامین آب شیرین جهان است که یکی از بکرترین مناطق طبیعتگردی در تور روسیه به شمار می رود. منوی این رستوران شامل غذاهای محلی مانند انواع کبابها وماهی قزلآلای کباب شده در ظرفی سفالی است که بسیار لذیذ هستند. از آنجا که این یخ برای مدت زمان کمتری وجود دارد ، ظرفیت و فرصت تولد بسیار کمتر است ، بنابراین جمعیت مهر و موم کاهش می یابد.

گونه های منحصر به فرد حیوانات و گیاهان در آنجا یافت می شوند. ماهيهاي اين رود حدود ده گونه مي باشند كه حدود 6 نوع آنها كه در ذيل ذكر خواهد گرديد نسبت به ديگر ماهيهاي بومي اين رود بزرگتر و داراي مقاومت بيشتري نسبت به ساير ماهيها هستند. گفتنی است در دوران قبل و بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی چندین موافقتنامه در راستای احداث سدهای زراعی و نیروگاهی بر روی رودخانه مرزی ارس بین دولت های حاکم بر شمال رود ارس و جمهوری اسلامی ایران منعقد گردید و بر این اساس عملیات عمرانی در حوزه های مختلف از جمله پل ها و جاده های های کارگاهی در راستای کمک به ساخت سد و آب بند ها آغاز و در برخی حوزه ها به بهره برداری رسید .

دیدگاهتان را بنویسید