ویندوز ۱۰ – آموزش کامل ویندوز ۱۰ (از نصب تا نحوه عملکرد)

به گفته کاربر یاد شده، پیام جدید ویندوز ۱۱ صرفاً در بخش تنظیمات و با اندازه بسیار کوچکی نمایش داده میشود تا مایکروسافت اطمینان حاصل کند که شما اطلاع دارید که دستگاهتان با این نسخه از ویندوز سازگار نیست. همچنین پردازنده اینتل Core 7820HQ نیز که در دل سرفیس استودیو 2 تعبیه شده، از ویندوز 11 پشتیبانی خواهد کرد. با این روش، مایکروسافت فرصت و ابتکار عمل بیشتری برای ساخت و آزمایش ویژگیهای جدید ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۰ ایکس خواهد داشت و وجود ویژگیای در حلقهی Fast دلیلی برای انتشار آن در نسخهی بعدی سیستمعامل ردموندیها نیست؛ بلکه تا وقتی مایکروسافت بخواهد، آن ویژگی میتواند در حلقهی Fast باقی بماند.

روی منوی کشویی Default operating system کلیک کرده و سیستمعامل مورد نظر خود انتخاب کنید. خوشبختانه طراحی جدید فایل اکسپلورر در ویندوز 11 یکدست و سادهتر شده و آیکونها مینیمالتر و جذابتر شدهاند.در قسمت هدر فایل اکسپلورر دیگر از آن دکمههای بزرگ با طراحیهای ناهمگون خبری نیست و حالا فقط پرکاربردترین تسکها، از جمله کات، کپی و پاک کردن فایلها، در این بخش جای گرفتهاند و سایر گزینهها از جمله Properties و Options زیر منوی سهنقطه پنهان شدهاند. درحالیکه 20 درصد رقم بزرگی نمیباشد، ویندوز 11 هنوز یک سیستمعامل نسبتاً جدیدی است، بنابراین میتوان انتظار داشت که این رقم در ماههای آینده روند افزایشی خود را حفظ کند.

حالت Tablet Mode از جمله نقاط ضعف ویندوز از زمان ویندوز ۸ بوده است و ویژگیهای جدیدی که مایکروسافت برای نسخه جدید سیستمعامل در نظر گرفته است، کمی کاربران را امیدوار میکند. بعد از دریافت فایلهای لازم گوشی شما از این پس قادر به بوت کردن کامپیوتر خواهد بود و اگر روزی توسط خرابی ویندوز غافلگیر شدید میتوانید با اتصال گوشی خود به کامپیوتر، راه اندازی مجدد رایانه و انتخاب حافظهی گوشی برای بوت، سیستمعامل پشتیبان خود را اجرا کنید تا قادر به انجام امور مد نظر باشید.

در این آموزش از سری آموزش های سیسکوهوم، به بررسی نحوه تعمیر ویندوز ۱۰ به کمک ابزار Auto Repair می پردازیم. به این ترتیب پنجرهی ورژن ویندوز ظاهر میشود. برای انجام این کار ، تنها به یک مرورگر مثل کروم یا فایرفاکس نیاز دارید ، بنابراین می توانید ویندوز 11 را در هر کامپیوتری با MacOS ، لینوکس یا ویندوز اپل امتحان کنید. حال این شرکت میگوید که این محدودیتها، عمدتا برای کسبوکارها و شرکتهاست و کاربران عادی میتوانند با مسوولیت خود، ویندوز۱۱ را روی سیستمشان نصب کنند؛ البته این شرکت هیچ تضمینی در قبال سازگاری درایورها و عملکرد کلی سیستم نمیدهد و نصب ویندوز ۱۱ به این شیوه را تبلیغ یا پیشنهاد نمیکند.

۸. فایل install را از فولدر Sources در درایو دیویدی ویندوز 11 به فولدر Sources در درایو USB ویندوز ۱۰ منتقل کنید. گزینه This Programs Path را برگزینید و دکمه Browse و فایل اجرایی برنامه مورد نظر را از محل نصب نرم افزار انتخاب کنید و سپس Next را بزنید. کاربرانی که موبایل اندرویدی ندارند هم توسط این نرم افزار میتوانند بازی ها و برنامه های اندروید را در کامپیوتر خود اجرا کنند. یک توسعه دهنده نرم افزار یک صفحه وب ایجاد کرده است که به شما امکان می دهد رابط ویندوز 11 را بدون نصب این ویندوز تجربه کنید.

مفصلاً به نقد و بررسی ویندوز 11 پرداختیم و برای جمع بندی باید بگوییم، استفاده از ویندوز11 با ویندوز 10 تفاوت زیادی ندارد. سپس به Windows Update بروید. زمانی تقریبی در مورد نصب بهروزرسانیها در Windows Update هم وجود دارد؛ بنابراین، میتوانید با توجه کردن به این زمان، برنامه ریزی بهتری برای دریافت آپدیتها داشته باشید. ۲- مراجعه به قسمت Update: پس از ریستارت گوشی شما می توانید با مراجعه به قسمت Update در گوشی خود آخرین بیلد را دریافت نمائید. در چند سال گذشته مایکروسافت این فرصت را داشت که پلتفرم موبایل خودش را به موفقیت برساند. این برنامهها همچنین به شما این امکان را میدهند که به راحتی و بدون از دست دادن محل قرارگیری پنجرههای باز خود، صفحه نمایش برنامههای خود را تغییر دهید.

در ویندوز ۱۱، میتوانید با حرکت روی دکمههای مینیمایز و ماکسیمایز، براساس اندازه صفحه نمایش خود، چیدمانهای مختلفی را انتخاب کنید. چند ماه پیش ، مایکروسافت سیستم عامل جدید دسکتاپ خود ، ویندوز 11 را منتشر کرد. در نهایت، این سیستم عامل تایپ صوتی و دستورات صوتی را در سراسر سیستم عامل گسترش داده است. طبق آخرین گزارش، تا ژانویه 2022، این سیستم عامل بیش از 16 درصد از بازار رایانه را در اختیار داشت، اما در طول یک ماه رشد کمی داشت.

البته چند راه برای دسترسی به برنامههای اندروید در ویندوز ۱۰ وجود دارد، از جمله اگر گوشی سامسونگ گلکسی داشته باشید، اما این رابط کاربری باعث میشود به راحتی و بدون نیاز به نصب برنامههای ثانویه به برنامههای اندروید دسترسی داشته باشید. کدامیک از ویژگیهای جدید ویندوز ۱۱ را دوست دارید؟ شاید شما هم از دسته کاربرانی باشید که دوست دارند پنجرههای مختلف ویندوز را در کنار هم داشته باشند.

در مجموع اگر سیستم شما مشخصات پایینی داره بهتره که ویندوز ۷ رو استفاده کنید و مهاجرت به ویندوز ۱۰ را پیشنهاد نمی کنم، مخصوصاً آپدیت های جدید که هر روز سنگین تر میشن! با چنین کاری میتوانید برنامههای کاری، شخصی و شبکهی اجتماعیتان را جدا کرده و در دسکتاپهای مختلف قرار دهید. لپ تاپ را روشن کنید و CD/DVD نصب ویندوز را در سی دی / دی وی دی درایو قرار دهید.

اکنون که از حالت بازی آگاهی کامل دارید ، ممکن است بخواهید این ویژگی را در رایانه ویندوز 11 خود فعال کنید. در نتیجه کاربران برای همراه شدن با این موج جدید، احتمالا باید دستگاههای جدیدی خریداری کنند یا دستگاههای قبلی خود را بهروزرسانی سختافزاری کنند. تجربه کار با قلم نیز بهروزرسانی شده است و هنگام نوشتن با آن، فیدبک لمسی بهتری را دریافت خواهید کرد. در کل، این تصمیم مایکروسافت میتواند میلیونها پیسی را به جمع دستگاههای مجهز به ویندوز ۱۱ اضافه کند.

دیدگاهتان را بنویسید