مرغ و خروس آیام سمانی – فروشگاه چیکن هچ

خلط سینه مشکلی آزاردهنده است که به دلایل مختلف بروز می کند و یکی از خواص معجزه آسای شیر گاومیش برطرف کننده خلط سینه می باشد. خانوادهٔ گاوسانان در برگیرندهٔ چندین سرده است که سردهٔ Bos همهٔ گاوها و گاومیش ها را در بر میگیرد. گاوهای شیری عمدتا جثه مناسب برای حمل و تولد گوساله های آمیخته با گاوهای نژاد گوشتی را دارند و در کشورهای دیگر برنامه های متعدد کراس بریدینگ در گله های گاو شیری به عنوان یک بخش عمده از استراتژی تولید مثل و اصلاح نژاد گله ها به اجرا در آمده و پذیرفته شده است.

در گاوهای سالم و نرمال جفت طی یک ساعت یا اندکی بیشتر بعد زایمان از رحم خارج میشود. عدم انقباض یا سستی رحم یا هر عاملی که باعث توقف یا ضعف ماهیچههای منقبض کننده رحم شود (مانند تب شیر) موجب بروز اختلال در دفع جفت توسط رحم میگردد. عفونت و بیماری اندامهای بدن، این عوامل موجب آلودگی دستگاه تولید مثلی شده و با تولید تب بالا موجب سقط جنین میگردد از طرفی عارضه جفت ماندگی احتمال عفونت دستگاه تولیدمثل را افزایش میدهد. شرکت BVN آلمان بزرگترین تولید کننده اسپرم نژاد گاو سیمنتال در جهان میباشد، که مرکز تولید و انجماد اسپرم اصلاح نژاد گاو سیمنتال آمل از دانش فنی این شرکت آلمانی بهره مند شده است.

در بررسی حاضر از اطلاعات شجره ا ی گاو هلشتاین ایران، که توسط مرکز اصلاح دام کشور در طی سال های 1350 تا 1388 ثبت شده بود، برای بررسی علت افزایش هم خونی استفاده شد. نژاد اصلی گوسفند رومانوف روسیه است و نخستین بار در سال 1963 به وسیله مرکز تحیقات INRA و به منظور اهداف پژوهشی به فرانسه وارد شد. چکیده به منظور برآورد روند ژنتیکی وفنوتیپی برخی از صفات تولیدمثلی از جمله سن در زایش اول، فاصله زایش، روزهای باز و تعداد تلقیح به ازای آبستنی از داده های مربوط به 62 گاوداری استان اصفهان استفاده شد.

دامهای مبتلا به بروسلوز، معمولاً در اولین دوره آبستنی دچار سقط جنین میشود که در هنگام بچه اندازی دامها و تا مدتها بعد از آن با دفع ترشحات شدیداً آلوده رحمی، باعث میشود محیط اطراف، مزارع و مراتع به شدت آلوده شوند که این عمل زمینه مساعدی برای آلودگی سایر حیوانات و انسان ایجاد میکند. لنگش پس از ورم پستان دومین بیماری پرهزینه در گاوداریها است که به شدت عملکرد اقتصادی واحد را تحت تٲثیر قرار میدهد. در این مطالعه از4000 داده رکورد برداری و ثبت شده مربوط به 400 راس گاو هلشتاین در واحد دامپروری کشت و صنعت مغان استفاده شد.

تبصره ۱: در صورت ضرورت نوسازی واحد دامپروری در همان پلاک یا مرمت و بهسازی واحد یا توسعه، موضوع پس از طرح در کمیسیون استان و کسب نظر موافق کمیسیون، مراتب موافقت جهت انجام اموراداری، به صورت کتبی با تعیین زمان لازم حداکثر ۶ ماه برای مرتب و بهسازی و ۲ سال برای نوسازی یا توسعه واحد به متقاضی اعلام گردد. پرورش گوسفند رومانف چند قلوزا یکی از ایده های دامداری پردرآمد می باشد که علاقمندان به زمینه دامداری می توانند از طریق پرورش رومانوف اقدام به کسب درآمد عالی کنند. پس از بررسی اثرات ثابت موثر بر صفات تولید مثلی مورد مطالعه، پارامترهای ژنتیکی با استفاده از مدل دام خطی و با بهره گیری از روش حداکثر درست نمایی محدود شده (reml) برآورد شد.

تولید شیر و گوشت گاو سیمنتال در جهان به خاطر سه خاصیت تولید گوشت، شیر و سلامتی آن نسبت به نژادهای دیگر گاو دارای اهمیت است. گاو سراب بی شک یکی از بهترین نژادهای گاوی نه تنها در ایران بلکه در جهان محسوب می شود . سیمنتال یکی از نژادهای سربزیر و آسان برای مدیریت میباشد. در فرایند ایجاد جمعیت نژاد سیمنتال برای افزایش تولید شیر در مرحله اول یک نژاد خالص شیری سیمنتال با نژاد خالص شیری هلشتاین قرمز آمیخته گردید. به این ترتیب جمعیت نژاد سیمنتال با تولید شیردهی بسیار بالا ایجاد شد. هدف هر سیستم تغذیه ای اینست که گاو ها را طوری تغذیه نمایند که نیاز های آنها را برآورده سازد و دسترسی آنها به مصرف مواد خشک مناسب درست قبل از زایمان و در اوایل شیردهی را فراهم آورد.

از آنجائیکه حدود ۷۰ درصد هزینه دامداری صرف تغذیه میشود بنابراین سیمنتال بدون نیاز به کنسانتره در یک دوره شیردهی (۳۰۵ روز) حدود ۷۰۰۰ لیتر شیر تولید میکند در صورتیکه هلشتاین بدون مصرف کنسانتره قادر به تولید این مقدار شیر نیست. پر های بدن این خروس غالبا شرابی و مشکی می باشد، یعنی در قسمت سر و گردن و سینه این خروس پر های شرابی و در قسمت زیرین بدن مانند شکم، زیر بال ها و ران ها پر های سیاه و قهوه ای سوخته وجود دارد، هم چنین پر های دم این خروس جنگی ترکیبی از رنگ سفید و سیاه می باشد.

در چنین شرایطی استفاده از سیستم تولید آمیخته می تواند راهکار مناسبی باشد تا بتوان هم از یک دوره تولید گاو ماده در گله استفاده نمود و هم ارزش افزوده ای برای گوساله های تولیدی این دسته از گاوها ایجاد کرد. این نژاد از گونه جنگلی سبز گالوس با مرغ مسابقه بانکی ویود به وجود آمده است . با این وجود ، امروزه این پرنده را تنها برای مقاصد تزیینی پرورش میدهند که در گذشته برای اهداف اقتصادی بوده است.از دیگر ویژگی های این گونه می توان به چثه بزرگ آن ، نوک نسبتا کوتاه و قدرتمند آن و پوشش وسیع پر بر روی پای آنها اشاره کرد.

ایجاد یکنواختی بهتر در گروههای هم سن، بهبود نرخ گیرایی گله و کاهش حذف گاوهای مشکلدار، کاهش هزینههای اسپرم مصرفی و هورمونهای تولید مثلی، مامایی، درمان ناباروری، بهبود ضریب تبدیل، افزایش وزن برای کشتار و افزایش سرعت رشد نسبت به گوسالههای نر نژادهای شیری و در کل بهبود سودآوری می باشد. هزینههای لنگش شامل درمان، کاهش تولید شیر، کاهش عملکرد تولیدمثلی و افزایش حذف میباشد. پژوهش حاضر به منظور تعیین اسکور حرکتی و درجه بندی آن جهت ارتباط اسکور حرکتی با عملکرد دام در طول دوره تولید و عوامل موثر در تعیین اسکور حرکتی انجام گرفت. کاهش تولید شیر، کاهش کیفیت شیر، هزینه کارگر اضافی، افزایش نرخ جایگزینی گاو، هزینه دامپزشک و هزینههای درمان همه اهمیت کنترل موثر بیماری را تقویت میکنند.

زمانی که اسپرم نر گوشتی برای تولید گوساله آمیخته استفاده میشود، موجب بالا رفتن کیفیت گوشت شده و در کنار آن افزایش وزن نیز حاصل میشود که به معنی افزایش درآمد است. بنابراین در گاوی که پنج روز دیرتر یا زودتر از موعد مقرر وضع حمل نماید احتمال بروز جفت ماندگی افزایش مییابد. باز «گفتند از پروردگارت بخواه برای ما روشن كند این چگونه گاوی باید باشد»؟ باید گفت که در این نوع گاو آهن شکل بیلچه و عرض آن که برروی گاو آهن نصب می شوند به شرایط کار و هدف مورد استفاده بستگی دارد. مهمترین ادوات خاکورزی اولیه عبارتند از: گاوآهن برگردان دار، گاو آهن بشقابی، گاو آهن بشقابی عمودی (تیلر بشقابی)، گاو آهن چیزل (گاوآهن شفرهای)، زیرشکن (گاوآهن اسکنهای یا سابسویلر)، گاو آهن دوار، پشته ساز، نهرکن و سایر ادواتی که سطح خاک را ناهموار به جای میگذارند.

در صورتی که در گاو آهن دوسر میله عرضی، لنگی نداشته باشد(مانند گاو آهن های سوار و سه خيش ساخت رومانی) کنترل عرض کار با جلو و عقب کشیدن یک سر میله و یا در حقیقت زاویه دادن به آن نسبت به سر دیگر انجام می شود مشروط بر اینکه پس از هر تغيير وضعیت، محل استقرار میله نسبت به قاب با سفت کردن پیچ و مهره های مربوط تثبیت شود . به احتمال خیلی زیاد از قیمت گوسفند در سال 95 اطلاع دارید.

دیدگاهتان را بنویسید