انواع گاوآهن و کاربردهای آنها – تجهیزات کشاورزی،باغبانی،گلخانه ای ژینکو

همچنین به دلیل وجود سخت­لایة شخم در عمق مذکور استفاده از گاوآهن تلفیقی برای شکستن لایة مذکور موثر است. در پرورش سنتی بیشتر بهمنظور تأمین شیر و استفاده از نیروی بدنی گاومیشها جهت شخم زدن زمین و حملونقل اقدام به پرورش و نگهداری میکنند. چطور کلسیم مورد نیاز مرغ های تخمگذار را تأمین کنیم؟ رنگ تخم آنها قهوه ای می باشد اما خود پرنده ها در رنگ های سفید، طلایی و حنایی وجود دارند. اما در قرن هفدهم با حضور افراد خارجی و توریست ها به این مراسم نگرانی هایی در این مراسم پدیدار شد که اغلب به دلیل افراط خارجی ها در نوشیدن و ابراز رفتارهایی نامانوس بود.

مرغ و خروس نژاد سبرایت به مرغ و خروس های جنگجو شهرت دارند، این نژاد زینتی به نام هایی همانند مینیاتوری و جنگلی نیز شناخته شده اند. بنابراین اصیل بودن مرغ و خروس سبب انتقال اصالت از طریق تخم به جوجه ها خواهد بود و در نتیجه جوجه هایی اصیل لاری خواهیم داشت. بهترین نتیجه از نظر تهیه بستر بذر در وضعیت گاو رو بودن خاک بدست می آید. گاو آهن یکی ازمهم ترین ادوات در خاک ورزی به حساب می آید.

یکی از تجهیزات و ادوات پرمصرف کشاورزی، گاوآهن است که در کشاورزی مدرن برای شخم­زنی و خاک ورزی و آماده سازی اولیه زمینهای کشاورزی مورد استفاده قرار میگیرد. ۱- رطوبت مناسب خاک : خاک مزرعه نبایستی خیلی خشک، سخت و یا خیس باشد زیرا اصطکاک و مقاومت زیادی در مقابل ادوات به هنگام اجرای شخم ایجاد کرده و بر میزان عمق شخم نیز تأثیر خواهد داشت . در عمل، با اندازه گیری عمق کار خیشهای جلویی و عقبی نیز می توان تراز طولی را کنترل کرد.

اگر تراز طولی برقرار نباشد عمق کار خیشهای مختلف یکسان نخواهد بود، و به همین علت کف شیار پله پله خواهد شد. البته، پس از انجام چنین تغییراتی تراز طولی را باید دوباره برقرارکرد. در این حین کاری به تخمهای دیگر نداشته باشید تا روند تبدیل آنها با موفقیت انجام بگیرد. علاقه ی بعضی از این افراد در حدی است که پرندگان خود را مانند نزدیکان خود دوست دارند و بسیاری از اوقات روزمره را برای نگهداری و تماشای آنها صرف می کنند. نژاد اصیل این مرغ و خروس ها کمتر از یک کیلوگرم وزن دارند و دارای پرپرهایی مو مانند که همانند الیاف نرم و براق ابریشم هستند.

مرغهای ابریشمی فعالیت زیادی دارند به همین دلیل به اتاقهایی نیاز دارند که بتوانند پرهای نرم و شگفتانگیز خود را باز و بسته کنند. مشاهده اولین برهما ها به فرهنگ براهما هندوها باز می گردد، این نژاد مرغ و خروس به منطقه براهما پوترا هندوستان منسوب می باشد. پیدایش این نژاد به سال ۱۷۰۰ میلادی باز میگردد و نام خود را نیز از جزیره ای در ژاپن گرفته است؛ تیپ و ظاهر مرغ و خروس های این نژاد همانند نژاد مرغ مینیاتوری است. رنگ پرهای آن ها مشکی همراه با نوار های سفید است. این پرنده های مهربان، علاقه ی زیادی برای کرچ شدن داشته و در صورت نگهداری با سایر نژاد ها، مورد اذیت و آزار قرار خواهند گرفت.

مرغ های ابریشمی کوپال با خلق و خوی بسیار آرام و مهربان، یکی از اهلی ترین نژاد های مرغ خانگی محسوب می شوند. خود مرغ ابریشمی کوپال گزینه خوبی برای جوجهکشی تخمهای نطفه دار است و اگر دوست دارید که این کار را بهصورت صنعتی جلو ببرید، روش جوجهکشی طبیعی برای شما مناسب نیست. ذخیره تخم نطفه دار مرغ ابریشمی کوپال به مدت بیشتر از ۷ روز منجر به مرگ سلولی جنین میشود.

مرغ ابریشمی گلد به رژیم غذایی خاصی نیاز ندارد. بااینکه پرهای این مرغ به رنگ گلد – قهوهای است ولی رنگ گوشت آن خاکستری است و آسیاییهای علاقه خاصی به مصرف این گوشت دارند چون ویتامین و مواد مغذی این گوشت بهمراتب بیشتر از گوشت معمولی دیگر نژادهاست. معمولا وزن خروس ها به 1100 گرم و مرغ های ابریشمی به 900 گرم میرسد . وزن خروس های مرندی بالغ در حدود ۵/۲ تا ۳ کیلو گرم و مرغ های مرندی بالغ در حدود ۲ تا ۲/۲ کیلوگرم می باشد. وچیز جالب وبسیار پراعم درجلال آباد نباتات تروپیک یا گرم از قبیل خانواده ستروس ( نارنج مالته کینو لیمو) نیشکر جوار و زیتون میروید واینگونه زمینها طور طبعی سال ۳بار حاصل میدهند.

هرمیس کهب ؛ گاومیش کلان سال . یکی از الزامات زیست محیطی گاومیش ها زندگی در کنار آب است که باتوجه به محرومیت منطقه، به تنها سرگرمی کودکان در تابستان تبدیل شده است. این روش شخم بویژه در اراضی که کنارهای مرتفع تری نسبت به مرکز دارند یا در یک طرف بلندتر هستند، مناسب می باشد، زیرا خاک مزرعه از کنار به سمت گودی یا مرکز هدایت شده و کم کم زمین، مسطح خواهد شد. و بالاخره تهرانی ها : «والله هنوز خیش شخم زنی ما به خمره طلا گیر نکرده» ( ذوالفقاری، ج۲، ص ۱۸۲۶).

استفاده از دستگاه جوجهکشی علاوه بر این افزایش نرخ هچ تخمها، فرصت بیشتری را برای مرغها فراهم میکنند تا با انجام جفتگیری و ایجاد تخمها نطفه دار بیشتر، به توسعه کسبوکار شما کمک کنند. اگر دستگاه شما مجهز به ترنر خودکار نیست، مجبور هستید که این کار را بهصورت دستی انجام دهید. شما می توانید محل پرورش خروس لاری ها را در حیاط خانه ، خانه روستایی خود و یا حتی سالن پرورش انجام دهید. از مهمترین نژاد های خروس لاری می توان به خروس لاری ترک، خروس لاری افغان، خروس لاری هندی، خروس لاری ماداگاسکار، خروس لاری برزیلی و …

بدون تردید مرغ و خروس لاری که در حال حاضر از جمله نژادهای خالص ایرانی محسوب می شود از نژاد مالای، منشاء گرفته که زادگاه آن آسیای جنوب شرقی است. نژاد مرغ فینیکس دارای قدمت طولانی است، از جذابیت های نژاد فینیکس به عنوان مرغ و خروس زینتی می توان به دم بلند و بسیار زیبای خروسهای این نژاد اشاره کرد، دم در خروس های فینیکس در حدود ۳فونت و حتی خیلی بلندتر در حدود ۴ تا ۵ فوت و داسی شکل می باشد به طوری که از پشت به زمین می افتد.

در بازار دو نوع از این نژاد به نام های ابریشمی آمریکایی که دارای کاکل و گوشواره قرمز هستند و ابریشمی فرانسوی که دارای گوشواره کبود است و در بازار وجود دارند، که نوع ابریشمی فرانسوی این نژاد از محبوبیت بیشتری در بین افراد برخوردار می باشد. نوع دیگر نیز ابریشمی فرانسوی هستند که دارای گوشواره کبود است و در میان خریداران از محبوبیت بیشتری برخوردار است. گاواهن های برگردان دار علاوه بر شکستن خاک، آن را زیرورو نیز می کنند. معروفترین انواع آن آنکونای دارای لکه های نقطهای سفید است. جهت مشاهده انواع تخم نطفه دار مرغ میتوانید کلیک کنید.

در میان انواع مرغ زینتی و انواع خروس زینتی، این مورد از وزن بیشتری برخوردار میباشد. اما در این میان برخی از نژادها وجود دارند که برای بهره وری از محصولات تولیدی آنها، نگهداری نمیشوند بلکه فقط برای زیبایی و به صورت زینتی مورد استفاده قرار میگیرند. با اینکه خوی جنگجویی دارد اما تخمگذار خوبی است . اما این تنها جاذبه این اطراف نیست. اطلاعت زیادی از این نژاد در دسترس نیست . نژادهای زیادی در دسته مرغ و خروسهای زینتی قرار میگیرند که اکثراً به عنوان نژادهای متفرقه مطرح هستند، در ادامه به معرفی محبوبترین و شناختهشدهترین نژادهای مرغ و خروس زینتی در دنیا میپردازیم.

پس از راهیابی این پرنده زینتی به هلند، شایعاتی مبنی بر تولید این پرنده از خرگوش و مرغ به میان آمده است. سایر مسیر ها به غیر از مسیرهایی که در بالا توضیح داده شد باید تا چند دقیقه مانده به ساعت 8 صبح کاملا از دونده ها تخلیه شده باشد و هیچ کس در این مسیر ها نباید باشد. مرغ و خروس ابریشمی نژادی از مرغ است که به دلیل پرهای تزئینی غیر معمول مانند ابریشم ، نام آن را مانند ابریشم گذاشته اند. در ابتدا و در همان زمان قرون وسطی بزرگداشت سن فرمین و یا برگزاری جشنواره با اعمالی مانند سخنرانی افتتاحیه، نوازندگی، مسابقه، برگزاری تئاتر خیابانی، گاو بازی و حتی آتش بازی همراه بود.

صرف نظر از میدان های گاو بازی بزرگ این کشور جشنواره دیگری هم به نام سن فرمین (fiestas of San Fermín) در اسپانیا وجود دارد که هر ساله هزاران هزار نفر گردشگر فقط برای حضور در این رویداد به اسپانیا می روند. در جشنواره سنت فریمن هم هر شب راس ساعت 23.00 در پارک مرکزی شهر مراسم آتش بازی برگزار می شود. ستونی از خاک که توسط لبه تیز بشقاب بریده می شود در سطح شیب دار بشقاب بالا رفته و ضمن این که از هم پاشیده می شود به سمت راست گاوآهن بر می گردد.

گفته می شود که سن فرمین پسر سناتور رومی قرن سوم میلادی در شهر پامپلونا بوده است که توسط سنت هوستوس (Saint Honestus) شاگر سنت سنتنینوس (Saint Saturninus) به دین مسیحیت دعوت شد و مسیحی شد. مراسم دوم مراسمی مذعبی برای احترام به سنت در در روز 10 اکتبر است. پیدایش این نژاد به دوره پیروان(کونگ فوتسی و لئوتسی) که روح اجدادشان راعبادت کرده و به ابدی بودن آنان اعتقاد داشتند بر می گردد. سام زنده بودن زال را در کوه البرز به خواب دید. نر: شاخص گله ماده نسبت به گونه ها و سن نرها متفاوت هستند.

0 دیدگاه دربارهٔ «انواع گاوآهن و کاربردهای آنها – تجهیزات کشاورزی،باغبانی،گلخانه ای ژینکو;

دیدگاهتان را بنویسید