معرفی نژادهای مختلف گاو ایرانی

ستونی از خاک که توسط لبه تیز بشقاب بریده می شود در سطح شیب دار بشقاب بالا رفته و ضمن این که ازهم پاشیده می شود به سمت راست گاوآهن بر می گردد . یک گاو نر جوان معمولا می تواند به 20 تا 25 گاو ماده سرویس بدهد در حالی که یک گاو نر سالم و بالغ می تواند از عهده 40 گاو ماده بر بیاید. گاو تالشی همانطور که ذکر شد، عمدتا در غرب استان گیلان و به ویژه منطقه تالش پرورش داده می شود. ملاصالحی با اشاره به اینکه در حال حاضر گوساله ماده نژاد هلشتاین به کشور وارد نمیشود؛ توضیح داد: مواد ژنتیکی به صورت اسپرم و جنین منجمد از کشورهای مختلف (عمدتا آمریکای شمالی و اروپا) وارد میشوند .

مهمترین مرحله ی پرورش گوساله ها بعد از شیرگیری تا ۶ ماهگی است که میزان ابتلا به بیماری ها براحتی میتواند بالا برود. ۲- اگر سقط ها و/یا تولد گوساله های ضعیف با جفت ماندگی ها نیز مرتبط هستند، پروفایل تست باید شمامل BVD، IBR، PI3، هموفیلوس و لپتوزپیروز نیز باشد. ۲- اگر جفت ماندگی همزمان با خوراک زدگی اتفاق افتاده است، از بولوس های کلسیم (۷۵ گرم از کربنات کلسیم) استفاده کنید. ۵- بلافاصله پس از ازیش و ۸ ساعت پس از آن بولوس های پر-کلسیم (۷۵ گرم کربنات کلسیم در کل) به گاو بخوارنید. ۵- اگرخوراک زدگی مشکل کل گله است، دادن پروفایل تست ضروری می شود.

۵- درمان های حمایتی اضافی در درمان کتوز را مد نظر قرار دهید. ۳- فحلی طبیعی یا القا شده احتمالا بهترین درمان در عفونت های رحمی است. ۳- آلودگی باکتریایی و محتوای مواد معدنی آب را بررسی کنید. ۷- آلودگی های میکروبی، pH و نیترات آب مصرفی را اندازه گیری کنید. در موارد انفرادی اندازه گیری نیتروژن اوره ای خون و حجم سلول های فشرده خون نیز باید در نظر گرفته شود. ۳- پروفایل تست ممکن است است مفید باشد و فاکتورهای مورد برسی عبارتند از: تعداد سلول های سفید خونی، تعداد سلول های قرمز یا حجم فشرده سلول، نیتروژن اوره ای خون، مواد معدنی به ویژه منیزیوم، مس، آهن، و سلنیوم، ویتامین A و E و بتاکاروتن.

۳- مقادیر سلنیوم و ویتامین های محلول در چربی جیره را حفظ کنید. ۳- منابع عبوری و محافظت شده اسیدهای آمینه را امتحان کنید. ۳- از BCS های به شدت چاق یا لاغر دوری نمایید. تزریق پرستاگلاندین ها دو بار صورت می گیرد در مراحل مختلف از سیکل تناسلی تزریق پرستاگلاندین ها باعث می شود که آن دسته از حیوانات که دارای یک جسم زرد کامل و فعال هستند تحلیل رود و ذسته دوم که دارای جسم زرد جوان و یا در مرحله فولیکولی هستند با تزریق دوم به فاصله 10 تا 12 روز در عرض دو تا سه روز بهد از تزریق دوم فحل شوند.

فیبرینوژن اغلب در دام هایی که از عفونت حاصل از آبسه، نئوپالازیا، پریتونیت (التهاب پرده های صفاقی)، سالمونلا یا شکستگی رنج می برند بالا می باشد. ۴- از خورانیدن خوراک هایی که به صورت غیر طبیعی تخمیر شده اند برای ۲ هفته پیش تا ۶ هفته پس از زایش اجتناب کنید. گاوهای انتظار زایش نیز بایستی ۱ تا ۱/۴ درصد وزن از ماده خشک علوفه تغذیه کنند. اقلامی که می توانند مشکل ساز باشند شامل: خوراک های کپکی، علوفه لگومینه تازه مثل یونجه و شبدر سفید می باشند. ۱- افزودنی های خوراکی متعددی وجود دارند که در این شرایط می توانند به کار برده شوند.

مردم گاو ها را به سمت استادیوم های گاو بازی می کشانند و در آنجا است که ادامه کار به دست گاوبازهای حرفه ای داده می شود. تعداد نامتعارف پایین سلول های سفید خون گاهی اوقات در دام های در گیر با عفونت حاد و بیماری های ویروسی دیده می شود. نماد بارز گاو سمینتال دارا بودن یک ستون و اسکلت محکم و سنه هایی است که با جایگیری مناسب، که حتی پس از چند دوره شیر دهی هنوز سفت بوده و بالاتر از مفصل میانی جای دارند، محکم قرار گرفته اند.

با یک نگاه به این مرغ متوجه خواهید شد که چرا به این پرنده، مرغ ابریشمی میگویند. ۲- جیره ای متوازن با هدف جلوگیری از مقادیر بالای فسفر خون به دام های خود بدهید. جیره های حاوی مقادیر بالای پروتئین، در ترکیب با مقادیر بالای پروتئین محلول یا پروتئین قابل تجزیه در شکمبه ممکن است منجر به سطوح بالای نیتروژن اوره ای شیر بالاتر از ۱۹%شود. سطوح گوگرد، کلر، پتاسیم و سدیم را در همه مواد خوراکی بررسی کنید. سطوح مختلف مواد خوراکی و نیز چگونگی فرآیند شدن مواد خوراکی را مورد توجه قرار دهید. توجه ویژه ای به سطوح کلسیم، فسفر، سلنیوم، ویتامین های A، D، و E مبذول نمایید.

جیره را از لحاظ کافی بودن سطوح مس و منیزیوم بررسی نمایید. ۲- یک جیره متوازن از لحاظ پروتئین، مواد معدنی، و ویتامین را در اختیار گاوهای خشک و شیرده قرار دهید. در این جلد یک مورد پیوند فرامتنی وجود دارد که در آن معینی، به کار ارزشمند بایسنقر میرزا برای نوشتن و تذهیب شاهنامة فردوسی اشاره میکند. گله در زمان تلقیح باید BCS خود را حفظ کند یا در حال افزایش آن باشد. مصرف لبنیات گاومیش به افزایش قد کودک بسیار کمک می کند پس بهتر است کودک را به مصرف شیر گاو یا گاومیش عادت دهید. علایئم این بیماری در گاوهای بالغ ممکن است به افزایش نسبی در تعداد تنفس و دمای بدن محدود شود.

۲- پروفایل تست گاوهای خشک و تازه زا باید شامل تعداد سلول های سفید، سلنیوم، روی، مس، آهن، منیزیم، نیتروژن اوره ای خون، ویتامین A و E باشد. شهرت جانی جشنواره سنت فرمین در سال های اخیر و تعداد بسیاری زیاد توریست ها و بازدیدکنندگان خارجی که به این شهر هر ساله برای حضور در این فستیوال می آیند به خوبی توسط ارنست همینگوی در کتاب The Sun Also Rises یا خورشید نیز طلوع می کند توصیف شده است و همچنین در گزارش هایی که در روزنامه ها و مجلات و سایر جراید می آیند، به خوبی قابل مشاهده هستند.

و این فهرست می تواند ادامه پیدا کند! استفاده از زیر شکن عمق های زیرین خاک را نرم می کند. بره های این نژاد در ابتدا به رنگ سیاه می باشند و دارای لکه سفید رنگی در قسمت پیشانی هستند. دفعات کرچ (مرغ) در این نژاد زیاد است و معمولاً در سال ۲ تا ۳ بار کرچی در بین این مرغان دیده میشود. ۸- بررسی کنید تا گاوها به مقادیر زیاد سیب، ذرت سیلو شده سبز-برداشت شده، دانه های سمی و علوفه در حال داغ شدن دسترسی نداشته باشند. برای رفع این معضلات، استفاده از گاوآهن های دوطرفه با دو سری خیش پیشنهاد می شود که خاک را به سمت راست و چپ هدایت می کنند؛ اما وزن زیاد این گاوآهن ها، قیمت زیاد، و محدودیت توان تراکتورهای موجود در ایران سبب شده تا این گاوآهن ها مورد استقبال کشاورزان قرار نگیرد.

معمولا نیاز است کودک تحت مراقب ویژه باشد، تا مشخص شود که آیا نیاز به دریافت دوز دیگری می باشد یا خیر. چون چرخ عقب گاوآهن به دومنظور یکی تثبیت عمق شخم و دیگر حمل و نقل طراحی گردیده در هنگام شخم بین چرخ را طوری قرار دهید که چرخ در سمت زمین ساده قرار گیرد و به وسیله پیچهای مخصوص عمق شخم را تنظیم نمائید و در هنگام حمل و نقل پین چرخ را جابجا نموده و گاو آهن را به صورت افقی درآورده و با پیچ مخصوص در جای خود ببندید تا گاوآهن به صورت یکپارچه قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید