معرفی شهر تهران

تبدیل سوخت وسائط نقلیه،کورهها، حمامها، کارگاهها، وضع قوانین لازم علیه کسانی که موجبات آلودگی محیط را فراهم میسازند و ایجاد یک دستگاه قوی نظارت و کنترل ازاقدامات اساسی است که طی برنامه پنجم صورت خواهد گرفت تا بتوان نه تنها تهران بلکه سراسر کشور را از عواقب آلودگی محیط زیست محفوظداشت. مجموعه تهران ملودی کالاهای خود را فقط در وب سایت تهران ملودی و تنها فروشگاه حضوری خود عرضه می کند و هیچگونه همکاری با فروشگاههای سطح کشور ندارد.

با چه کسی در نظر داشت این روزنامه ها را چاپ کند . درست توجه بفرمائید که بعد از این اعلام رای بشود و همین کفایت بکند و دیگر کسی مخالف صحبت نکند یک پیشنهاد دیگر این است که چون مخالفین متعدد هستند آنها هم می خواهند صحبت بکنند و موضوع ادامه پیدا بکند بطریق اول هنوز از کسی من نشنیده ام که بخواهد بیاید بعنوان موافق صحبت کند چون طرف مورد اعتراض نیست که از خودش دفاع بکند و باید قاعده دفاع مورد اعتراض را هم بشنویم و طبق تمام موازین اخلاقی و شرعی و قانونی ( امین سازگارنژاد – در همین جا تذکر دارم چون در نامه اش نوشته در مجلس امنیت ندارم ) شما تامل کنید حرف من که تمام شد صحبت بفرمائید .

بعد هم زنگ را زدند و بچهها صف کشیدند و ناظم دم در اطاق پا به پا شد – مثل اینکه میخواست چیزی بگوید – که مدیر کل به کمکش آمد. مربوط به سال ۵۴ اگر خاطرتان باشد در آن خلاصه پرونده ساواک خواندیم که کارهائی می خواستند بکنند و آن نماینده سفارت امریکا رفت و با آنها صحبت کرد این مربوط به آن گزارسات است . پیشنهاد میکنم ماده ۸ بطریق ذیل اصلاح شود وزارت دارایی مکلف است فهرست کافی از املاک مزروعی واراضی قابل کشت واراضی خالصهای را که باید به بانک کشاورزی منتقل شود تنظیم نموده قبل از پایان شهریور ۱۳۲۹ حدود و میزان اراضی مزبور و بهای هریک از آنها را با مشخصات کامل تهیه نموده طبق صورت تحویل به بانک کشاورزی دهد و نسخهای از آن را برای اطلاع به مجلس شورای ملی بفرستد.

و آن رسیدگی به یک اعتبارنامه است ، و اگر نگویم بی سابقه ولی مسلما می توان گفت که کم سابقه است ، و نه در آئین نامه های گذشته چنین موردی موجود است و نه در این آئین نامه مختصری که ما داریم و تصور نمی کنم که آئی نامه ای که کمیسیون تدوین آئی نامه تهیه کرده است چنین موردی گنجانده شده باشد پرونده ای اینجا مطرح است بدون اینکه شخص مورد نظر خودش در اینجا باشد مطالب منطقی هم بر آن وارد است . اظهارات قشقائی در مورد اینکه تهیه سلاح توسط آمریکا باعث کشته شدن افراد بی گناه شد و امریکا بخاطر این جریان مسوول است .

نه ، این با او در میان گذاشته نشده بود او از علاقه من و علاقه واشنگتن بعنوان کاری را که او قصد انجامش را دارد مطلع بود او بخاطر تاخیرهای مداومش و اینکه در واقع کارهایش را انجام دادند من عامدا بحث در این موارد را به تاخیر می انداختم تا اینکه بنظرم آمد در واقع روزنامه ای باشد که بشود درباره اش صحبت کرد . من بخاطر دارم که راتر در رابطه با این موضوع به دریادار مدنی اشاره نکرد . در مورد این نامه آیا آقای اس – دی – راتر یعنی آقای خسرو قشقائی میدانست .

دکتر یزدی – دومی اش را الان عرض میکنم ( یکی از نمایندگان – آقای مدنی است ) این پایان گزارش است . اما بعد از انقلاب آنچه را که گزارش هست همانطوریکه عرض کردم اسنادی است نوشته شده که ترجمه هایش هست و یکی هم فیلمی است که از مصاحبه دانشجویان پیرو خط امام با آهرن کرده اند که خلاصه آن مصاحبه ای که با آهرن شده عبارت از این است . آنرا هم من بخوانم خلاصه اش را عرض کردم اگر مایل باشید آنرا هم قرائت میکنم .

این است موقعیکه خلاصه پرونده ساواک را که حدود ۹صفحه ۱۰صفحه بود خواندم این مسئله را ضروری ندیدم که بخوانم حالا اگر می خواهید میخوانم تاریخ ۴۶/۷/۳ پیوست ندارد . خسرو قشقائی اظهار داشته افراد جبهه ملی یا وابسته با ساواک هستند و یا وابسته به سیا . مامور ساواک گزارش میدهد که در زندگی آقای قشقائی یک دگرگونی بوجود آمده . ولی با اجازه این را عرض می کنم در سال ۱۳۴۶ یک دگرگونی در زندگی قشقائی بوجود می آید .

دکتر یزدی – عرض کنم خدمتتان یک مقدار هم اسنادی هست در مورد وضعیت انتخابات در آنچا و حالا اگر این کافی است . اجازه بدهید که مطلب را من خوب روشن کنم . دکتر یزدی – اجازه بدهید سوالی کردند جواب بدهم نه آقا چیزی در این پرونده نیست بقیه گزارشات متفرقه ای است در رابطه با این چیز که مجموعه اس را من خواندم . و در آن روز روسها متوجه معنی این کار نبودند ولی وقتی قیمت نفت بالا رفت فهمیدند که چه بلایی بسرشان آمده و بقدری این موضوع برایشان ناراحتکننده بود که وزیر گازشان را از کار برکنار کردند.

آنچه را که من در اینجا مطرح کردم مطالبی بود که در کمیسیون تحقیق خوانده شده و روی آن بحث شد و نظر داده شده بود . ذکایی – تلگرافاتی که بنده تقدیم مقام ریاست کردم یک قسمت از خلخال بود و یک قسمت از خوانین کوزه کنان بود این قسمت از خوانین کوزه کنان از قلم افتادهاست خواهش میکنم اصلاح بفرمایند. و بچه زحمتی بردم برایت وصلهاش کردم. هر چند که سفرهای ناصرالدین شاه به فرهنگ هزینه های بسیاری برای مملکت داشت اما سوغاتی های فراونی به همراه داشت که از جمله آن ها می توان به موزه اشاره نمود.

اما حالا میدیدم به این سادگیها هم نیست. من میدانم که در بندر پهلوى که بزرگترین مرکز شیلات است در آنجا با ایرانیانى که فقط و فقط دلشان به ایران عزیز بسته است چطور با اینها معامله میکنند چطور اینها را بیرون میکنند چطور با حقوق کم و بسیار نازل از انرژى اینها استفاده میکنند البته مقدار محصولش شاید زیادى نباشد اما در آن قانون لعنتى یک حق تقدمى براى آنها قائل شدهاند ما حرفى نداریم اقتصاد سراسر شمال ایران یک قسمتاش شیلات است زیرا قسمت اعظم ساکنین شمال از آستارا تا خلیج حسینعلى اینها اغلب صیادند و از شیلات امرار معاش میکنند اینها را باید یک فکرى بفرمایید.

این بنا همانند بازار بزرگ تبریز در زلزله سال 1193 هجری قمری آسیب شدیدی به آن وارد شد که در پنج دهه گذشته، قسمتهایی از آن بازسازی شد. در جنوب شرقی شهر رودخانه و نهرها پس از عبور از دره های میان کوه سرخه بند و کوه یکه کوه در شمال تبریز و منطقه اسکو به دریاچه ارومیه می پیوندند. در سفر به شهر کرج چه غذاهایی بخوریم؟ در 50 کیلومتری شهر تبریز یکی از دیدنیترین جاذبه های تبریز واقع شده که بیش از هزار سال قدمت دارد.

ملاقاتهائی است که با خسرو قشقائی داشتند یکی دیگر گزارشی است که در مورد قشقائیها مربوط به سال ۱۹۶۲ در جریان مهندس ملک عابدی . این مطلب مربوط به خرداد سال ۵۲ است . نظامی امریکا به ایران اعتراض کرده است و گفت که اینها علیه منافع ایران بکار برده خواهد شد بنظر میرسد که او با ( درست روشن نیست کپی هائی که گرفته شده است بد است )اینها باز هم اسنادی است که برمی گردد به همان سالهای قبل از سال ۵۲ در مورد روابطی که خسرو قشقائی در آن منطقه داشته است . در اینجا باز هم در آن مصاحبه ای که فیلمبرداری شده از او سوال کرده اند .

دکتر یزدی – چهار نفر اسمشان اینجا نیست جز دو نفر که یکی آقای خسرو قشقائی است . رئیس- آقای دکتر یزدی شما تائید می کنید این را و آیا در گزارش کمیسیون چنین چیزی هست . اینها چیزهائی است که کلا در این سند وجود دارد یک گزارش دیگری هست در سال ۱۹۷۲ در مورد این که قشقائی معتاد است . گزارش کتبی است . با این تفصیل بلافاصله اعلام رای بشود مخصوصا چند پیشنهاد کفایت مذاکرات هم در همین زمینه رسیده است . یونس محمدی – بنویسید سیمای جمهوری اسلامی این مطالب را پخش بکند تا مردم ببینند اگر قرار بشود که پخش بشود پس در اینجا خواندن ندارد زودتر تمام بکنید .

دکتر بقائی ـ در موضوع لوزم دادن این بیچارههایی که از مساکن خودشان آواره شدهاند و بتهران آمدهاند گمان نمیکنم هیچکس مخالفت داشته باشد (صحیح است) هم از لحاظ امنیت عمومی و هم از لحاظ بهبود وضعیت اینها لازم است که دولت یک اقدام عاجلی بکند و هر اعتباری که بخواهد مجلس با کمال میل در اختیارش میگذارد (صحیح است) ولی این ماده به این صورتی که پیشنهاد شده مبهم است مجلس وقتی رای میدهد که همانطور که آقای دکتر مصباحزاده گفتند باید معلوم باشد برای چه خرجی است این کلمه ((وغیره)) با آشنائی که ما باوضاع اداری خودمان داریم و باصحبتهائی که در اطراف گشادبازیهای سازمان برنامه شنیده میشود البته چون هنوز مدارکی دردست نیست و رسیدگی نشده ما نمیتوانیم البته شایعات زیاد است آنوقت یک همچو کلمه (وغیره) هم بگذاریم این ممکن است سوراخی بشود که تمام این پنج میلیون تومان از همین سوراخ (وغیره) عبور بکند (خنده نمایندگان) د رهر صورت ما با اصل لایحه موافق هستیم و حاضریم رای بدهیم در صورتیکه این کلمه (وغیره) را پس بگیرید و یا موارد خرجش را معین بکنید که برای چه مخارجی است یا اینکه یک لایحه دیگری بیاورید به مجلس مثلا ۳ میلیون از این پنج میلیون را برای مصارف معینه بگذارید دو میلییون را هم برای (وغیره) بگذارید آنهم باز تصویب خواهد شد (خنده نمایندگان) والا ما نمیتوانیم برای مخارج (وغیره) رای بدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید