مشکلات متداول ویندوز ۱۱ و راهحل آنها – زومیت

این نرم افزار تقریبا بر روی تمامی دستگاههایی که توانایی اجرای ویندوزهای 7، 8 و یا 10 را دارند؛ قابل نصب میباشد. اگر دقت کنیم نسخه های قبلی مخصوصا نسخه های 6 و حتی نسخه های بعدی هم توانایی نمایش آن بخش از صفحات وبی که در گوشه ها گرد شده بودند را نداشته و همیشه آن ها را به صورت یک مربع یا مستطیل نمایش داده است اما توسعه دهندگان در این نسخه این مشکلات را برطرف کرده و تمامی موارد این چنینی را تقریبا به صورت کامل حل کرده اند. بدین ترتیب محیط کامل اندروید را که توسعهدهندگان به آن نیاز دارند، شبیهسازی نمیکند.

این نرم افزار توسط یک شرکت به نام Socketeq که می گوید WindowsAndroid با تجربه کامل از سیستم عامل تلفن همراه گوگل توسعه یافته است . به گفته مایکروسافت، حداقل مشخصات سیستمی که قرار است از طریق دانلود فایل ایزوی ویندوز 11 به این نسخه بهروزرسانی شود، میبایست بدین قرار باشد: پردازنده 64 بیتی با سرعت کلاک حداقل یک گیگاهرتزی و دو هسته پردازشی، رم 4 گیگابایتی و حافظه داخلی 64 گیگابایتی. این بدان معنی است که میتوانید اپلیکیشنها را اجرا کرده و آنها را مستقیماً از طریق رایانه کنترل کنید.

بعد از اجرا شدن برنامه KMSAuto Net.exe به صورت Run As Administrator روی گزینه Activation کلیک کنید سپس روی گزینه Activate Windows کلیک کنید تا شروع به فعال سازی ویندوز کند. نرم افزارهای خاصی وجود دارند که امکان شبیه سازی سیستم عامل اندروید بر روی کامپیوتر های ویندوزی را فراهم میکنند. در این مطلب از انزل وب نحوه نصب ویندوز روی اندروید بدون کامپیوتر و با کامپیوتر را آموزش دادیم. برای یادگیری سایر روش ها، مطلب آموزش نحوه نصب و اجرای برنامه ویندوز در اندروید بدون نیاز به روت را مطالعه کنید. برای یادگیری روشهای اتصال گوشی به ویندوز، مطلب آموزش ۴ روش اتصال گوشی اندروید به ویندوز ۱۰ را مطالعه کنید.

برخی از این روشها را میتوانید در مطلب نصب برنامه اندروید روی ویندوز مطالعه کنید. با این که روشهای معرفی شده در این مقاله شامل بهترین ابزارها و روشها برای اجرای اپلیکیشنهای اندرویدی روی ویندوز بوده است، اما روشهای دیگری نیز وجود دارند. اگر هدف اصلی شما بازی کردن بازیهای موبایلی روی رایانه است، میتوانید از گزینه نخست معرفی شده در این راهنما استفاده کنید. یک دستیار دیجیتال شخصی هوشمند برای ویندوز 10 است، که از فرمان صوتی برای انجام کارهای اساسی مانند دریافت اطلاعات، ذخیره آنها و مواردی دیگر استفاده میشود.

باید وارد محل ذخیره فایل ISO ویندوز ۱۰ شوید و آن را انتخاب کنید. مرحله 2: در برنامه Get Windows 10، روی آن کلیک کنید منوی همبرگر، که مانند پشته ای از سه خط به نظر می رسد (با علامت 1 در تصویر زیر) و سپس روی “Check your PC” (2) کلیک کنید. نامی را وارد کنید و روی Create بزنید. حال وارد حافظه گوشی خواهید شد. با این حال ما استفاده از اندروید استودیو را تنها به کسانی پیشنهاد میکنیم که میخواهند اپلیکیشنهای اندرویدی را روی ویندوز ساخته و تست کنند. بدین ترتیب قادر خواهید بود که اپلیکیشن ها و بازی های اندرویدی را روی آن نصب کرده و از طریق کامپیوتر اجرا کنید.

بدین ترتیب کاربر با استفاده از این نرم افزار ها میتواند تمام اپلیکیشن ها و گیم های اندرویدی را روی کامپیوتر خود و از طریق شبیه ساز اجرا کند. این موارد شامل بوت دوگانه یک سیستم عامل اندروید روی رایانه، انتخاب از میان تعداد بالای app player-ها و مواردی از این دست است. از جمله موارد دیگر ، سازندگان برنامه به طور فعال به روزرسانی های منظم را منتشر می کنند و برای بهبود مداوم خدمات خود تلاش می کنند. برای نمونه Niantic اقدام به مسدودسازی BlueStacks و اغلب دیگر نرمافزارهای app player برای Pokémon Go کرده است.

امروزه با وجود شبیهسازهای مختلف، نرمافزارهای اجرای اپلیکیشن (app player) و ابزارهای mirroring، اجرای اپلیکیشن های اندروید در ویندوز از هر زمان دیگری آسانتر شده است. برای استفاده از هر کدام از این نسخهها باید اپلیکیشن موبایل AirDroid را روی گوشی هوشمند خود نصب کرده و یک حساب کاربری آن را هم داشته باشید. از آنجا که BlueStacks به طور متمرکز روی کارکرد تأکید دارد، نصب آن آسان است و مراحل کمی دارد. یکی از این پکیجهای SDK پیشنهادی Android Emulator است که مورد نیاز اندروید استودیو برای شبیهسازی محیط اندروید روی رایانه است.

در محیط شبیهسازیشده، میتوانید اپلیکیشن خاص خود را بسازید و یا فایلهای اپلیکیشن موجود را بارگذاری کنید. تصور کنید پنجره نرم افزاری در کامپیوتر شما باز باشد و در آن بتوانید اپلیکیشن هایی مثل واتساپ، تلگرام، اینستاگرام، بازی های اندرویدی مثل کلش اف کلنز و غیره را در پنجرهای شبیه سازی شده و مشابه با رابط یک گوشی یا تبلت اندرویدی اجرا نمایید! برای اینکه بتوانید جدیدترین نسخه سیستم عامل ویندوز مایکروسافت یعنی Windows 11 را روی کامپیوترتان نصب کنید باید شرایط خاصی روی سیستم برقرار باشد و حداقل سیستم مورد نیاز توسط کامپیوتر شما ارائه گردد. برای استفاده از ماوس، روی آیکون آن بزنید تا بتوانید آن را حرکت دهید.

بنابراین انتخاب یک شبیه ساز مناسب امر بسیار مهمی است که باید در مورد آن تحقیق به عمل آید. بدین ترتیب بسیار پیچیدهتر از شبیهسازهای معمولی است. در واقع این ابزار امکان نمایش صفحه را به اپلیکیشن Your Phone اضافه میکند و به این ترتیب کاربران میتوانند بازیهای مورد علاقه اندرویدی خود را با استفاده از کیبورد و ماوس و بدون نیاز به بوت دوگانه یا بهرهگیری از نرمافزار Bluestacks وی ویندوز بازی کنند. بدین ترتیب یک پنجره با دستگاه اندروید شبیهسازیشده باز میشود. WindowsAndroid با یک ماشین واقعی و سریع و قدرتمند کار می کند . هنگام استفاده از این برنامه هیچ تاخیری وجود ندارد و در عین حال در مصرف باتری شما هم صرفه جویی می شود چون فریم ریت و رزولیشن کاهش پیدا می کند تا در پردازش صرفه جویی شود.

با این حال اگر هدف شما این است که صرفاً اپلیکیشن های اندرویدی را امتحان کنید یا یک بازی موبایل را روی رایانه بازی کنید، BlueStacks مناسب خواهد بود. اگر میخواهید اپلیکیشنهای مستقلی را برای راحتی یا بازی کردن روی ویندوز اجرا کنید، ابزارهای دیگری که در این فهرست معرفی شدهاند مناسبتر هستند. در عین حال اگر میخواهید گیمپلی خود را منتشر کنید، میتوانید از گزینههای recording و screenshot در BlueStacks استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید