مذاکرات مجلس شورای اسلامی دوره ۱ جلسه ۱۶ – ویکینبشته

سران و ماموران فرنگی نیز در سفرهای خود به تهران در سفارت خانه ها یا اقامت گاه های شمال تهران سکونت داشتند. توصیه می شود حتما در سفرهای خود به شهر کرج این جاذبه را بازدید کنید. در پایان شرح حال اضافه کرده است . دکتر یزدی – عذر می خواهم از اینکه این کلمات را می خوانم این نامه آقای امیر اصلان افشار است . رئیس- اقای دکتر یزدی بخوانید . رئیس- اگر مطالب اقای یزدی تمام بشود من هم مطلبی هم خواهم گفت . دکتر یزدی – چشم ، می دهم کلیشه بکنند .

خلخالی – این سندها را به جراید بدهید تا کلیشه بکنند . این مرکز خرید با دارا بودن 90 واحد تجاری در سه طبقه زیرزمین، اول و همکف متمرکز شده و برندهای مختلف پوشاک در فروشگاههای مرکز خرید ستاره باران به چشم میخورد. مترو تبریز در نزدیکی ان هتل گزینه خوبی برای گشت های درون شهری ارزان است. پروژه بزرگ متروی شهر تبریز هم اکنون در دست انجام است و فقط یکی از 5 خطوط مترو تبریز تکمیل شده و قابل استفاده است. همچنین پروازهای مستقیم از دمشق نیز در فرودگاه تبریز وجود دارد. و ماشین شده است ولی امضاء خود خسرو قشقائی در اینجا وجود دارد .

بواسطه اعمال خلافی که داشته تا سال ۱۳۲۰ در تهران تحت نظر بوده است و بعد از شهریور ۲۰ به صورت فراری به شیراز رفته و در سال ۱۳۲۱ به اتفاق برادرش ناصر چند نفر افسر آلمانی را که با مقداری تجهیزات و دویست هزار لیره در ایل قشقائی پیاده شده بودند تحویل سرگرد جاکسون افسر اینتلجنت سرویس داده است به پاس این عمل سرگرد مزبور تفنگ جواهر نشانی به مبلغ پانصد هزار ریال از جانسون رئیس بانک شاهی خریداری نموده و بعنوان هدیه امپراطوری انگلیس به او داده است .

و همچنین خسرو قشقائی مرتبا برای تمدید گذرنامه به کنسولگری مراجعه می نماید و از طرف دیگر برابر اخبار موثق مصریها میل دارند آنها را مورد استفاده قرار داده و از طرف جنوب وارد کشور نمایند لذا با توجه به این مسائل شاید راه حل این باشد که با تمدید گذرنامه آنان و کمک مالی جزئی بهر ترتیب ( بعنوان قرض پرداخت قیمت اراضی آنان به زارعین ) احتمال اینکه آنان به عوامل خارجی پناه ببرند کمتر میشود بنابه درخواست ساواک مرکز تیمسار علوی کیا شرح مبسوطی از چگونگی ملاقاتش را با خسرو قشقائی ارسال میدارد در این گزارش آمده است ضمن تماس با مشارالیه وی از اینکه شاه توده ای ها را مورد عفو قرار داده ولی وی و برادرانش را نبخشیده گله کرده است .

قانون مقررات مالی سازمان اصلاحات ارضی – مصوب ۲۰ تیر ۱۳۴۴ مجلس شورای ملی و ۲۴ آبان ۱۳۴۴ مجلس سنا. وگرنه به قانون خودشان می توانست بچه را نگه دارد.البته که من مهرم را بخشيدم. آبکنار مرکز تودهایها است خوب تودهاىها آنجا میان رعیت تبلیغات کردهاند از قدیم هم بود البته آن دو تا قریه تودهاى نیستند در آبکنار یک کمى هستند و امیدوارم در نتیجه این تحول خود آنها به خودى خود پشیمان و نادم بشوند آنجا که این کار را کردند آن دو تا قریهاى که اسم بردم و رعیتشان هم تودهاى نیستند رعایاى خوبى هستند اینها هم برداشتهاند و اراضى را تقسیم کردهاند گفتند این که امتداد ملت است بگذارید چهار سال پنج سال هم اینها بکارند آخر تو که این همه ملک دارى و تا آنجا ثبت دادى آخر بىانصاف تو که نقشه دارى هیچ توجه نمىکنند این مالکیت نمیدانم چه زهرمارى شده در این مملکت خیلى معذرت میخواهم (خنده نمایندگان) در گیلان اگر رعیت (مهندس غروى – در گیلان هر کس مشغول کار خودش است) طرف ما این جور نیست شاید طرف ایشان این جور باشد آقا گیلان شرقى هستند من بندر پهلوى هستم نزدیکم پایینترم آقا در گیلان شرقى هستند ولى آن قدر میدانم که باید تقسیم شود باید رعایا صاحب زمین شوند که از این مملکت دفاع کنند (احسنت) آقا خلاف قانون اسلام هم نمىگویم براى این که آقاى دکتر مصدق هم گفتند که این را به معرض بیع و شرعى بگذاریم همین طور هم باید باشد ولى اگر این مالکین زکوت میدادند وضعیت این جور نمىشد حتى یک عده که ارث بهشان رسیده است از راه وراثت پیدا کردهاند هى دستش را میکند توى جیبش و پز میفروشد به من و امثال من بدبخت که با زحمت شخص خودم در این مملکت زندگى میکنم تو اگر پدرت نمرده بود از کجا مىآوردى؟

و اینکه هر کدام از اینها که ما با ایشان تماس داشتیم یک اسم رمز داشتند خود اینها که از افسران و مسوولین سیا که در اینجا مشغول فعالیت بودند هر کدام یک اسم رمز داشتند من جمله خود آقای اهرن یک اسم رمز داشته است بنام پگوئین و این پگوئین مسول ارتباط با چهار نفر بوده است . اتوبوس های تندرو در چهار جهت اصلی شهر در مسیرهای میدان راه آهن تا میدان بسیج، مسیر چهارراه آبرسان تا چهارراه شریعتی، مسیر میدان راهآهن تا پل کابلی و مسیر میدان آذربایجان تا چهارراه نادر فعال هستند. دکتر یزدی – آقای محمد خسرو قشقائی ضمن عریضه ای اظهارات تلفنی آقای دکتر قشقائی را بعرض رساندند پس از دو سال و نیم دوندگی طرف ها را محکوم نمودم و فعلا چهار نفر دکتر را سر کردم ، به مبلغ هشت میلیون دلار برای اعاده حیثیت ، رئیس پلیس که میخواست بعد از حکم محکمه ، دکتر عبدالله صولت قشقائی را توقیف نماید به محکمه جلب شده است .

آقای دکتر یزدی باز هم طمالبی دارید ؟ نایب رئیس ـ آقای وزیر راه فرمایشی دارید؟ وزیر دارایى – بنده و همکارانم با کمال دقت فرمایشات دو نفر از نمایندگان محترم را گوش دادیم و رئوس مسائل را یادداشت کردیم. که البته تاریخش مشخص نیست ولی روی تاریخهائی که نوشته شده ۵۳/۷/۲۴ است از مونیخ حضرت آقای امیر اسدالله خان علم وزیر محترم دربار شاهنشاهی – تهران با تقدیم مراتب عرض ارادت در انتظار بذل توجه حضرتت هستم . از این که سعادت یاری و افتخار مراحم مبارک شاهنشاه آریامهر شامل حقیر گردیده شکر الهی را بجا آورده و از خداوند متعال بقاء و سعادت ذات مقدس شاهنشاه بزرگ اعلیحضرت همایون آریامهر را از خداوند متعال خواستارم همیشه در انتظار ارجاع اوامر و مژده سلامتی حضرتت هستم .

آقای خسرو قشقائی ،دو نامه حضرتعالی واصل شد از یادآوری سپاسگزارم و از اینکه بحمدالله سلامت و دعاگوئی ذات اقدس شهریاری میباشید بسیار خرسند و خوشحالیم . این شهر با کمک دولت از نو ساخته شده دوباره در سال 1041 ویران شد ، که بیش از 40000 نفر جان خود را از دست دادند. دکتر یزدی – در تعقیب مکاتبات قبلی مجددا در ۵۳/۸/۵ یک تلگراف رمز محرمانه ای است که آقای علم در مورد وضع آقای خسرو قشقائی به نصیری مخابره کرده است .

یک پرسشنامه اطلاعات طراحی به روز شده (DIQ) برای راکتور IR-40 به آژانس داده شده است. کوشش خواهد کرد در سایه عنایات شاهانه بجبران مافات برخیزد و اگر افتخار شایستگی داشته باشد در راه توفیق روز افزون هدفهای رهبر انقلاب ایران سهم خود را ایفا کند . توفیق جنابعالی را در این هدف مقدس از درگاه خداوند متعال خواهانم . رئیس-بسم الله الرحمن الرحیم ، و به نستعین – قرائت اسناد ادامه دارد دنباله اسنادی که در رابطه با تماسهائی که آقای خسرو قشقائی با دربار و ساواک داشته است این اسناد قرائت میشود این تلگراف را آقای علم به نصیری می فرستد .

توکلی- آقای دکتر اطلاع از این مسائل برای مردم در شرایط فعلی برای شناخت شجره خبیثه ملی گراها بسیار واجب است ( یکی از نمایندگان – کدام ملی گراها ) همانطور که امام می فرمایند بنابراین همه این اسناد خواهش میکنم خوانده بشود . مخبر ـ با این که در لایحه تصریح شدهاست که برای کشاورز و راهسازی است پس باید چند درصد دست دولت را بستن برای یک کار عاجلی بنظر بنده نقض غرض است و هیچ مورد ندارد بنده تقاضا میکنم که موافقت بفرمایند همان طور که متن عبارت نوشته شدهاست و کاملا منظور نظر آقایان را تامین میکند بهمین کیفیت تصویب بشود و پیشنهادخودشان را مسترد بفرمایند.

دیدگاهتان را بنویسید