: روده بزرگ

خبرگزاری میزان-به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، مستند نمایش «سرباز» به تهیه کنندگی بنیاد رودکی و کارگردانی حسین پارسایی جمعه دوازدهم دی ماه از ساعت ۱۵:۳۰ برای عکاسان خبری به روی صحنه میرود. به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی سپاه، به مناسبت فرا رسیدن نهم خرداد ماه سالروز شهادت سردار سرافراز سپاه اسلام ، شهید حاج عبدالله رودکی( ره)، پیام تکریم و تجلیل از مقام و جایگاه آن شهید والا مقام ، از سوی دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صادر گردید. کارشناس مسوول ادبیات پایداری حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس از برگزاری آیین پگاه خاطره در گرامی داشت یاد و خاطره سردار شهید عبدالله رودکی خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، محمد حسین ابراهیمی کارشناس مسئول فرهنگ مطالعات پایداری حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس، گفت: خبر آغاز به کار ناو اقیانوس پیمای شهید رودکی منتشر شد که برای هر فارسی موجب فخر و بالندگی است. محمدحسین ابراهیمی دوشنبه ۲۷ بهمن اعلام کرد: اخیرا خبر آغاز به کار ناو اقیانوس پیمای شهید رودکی منتشر شد که برای هر فارسی موجب فخر و بالندگی است.

محمدحسین ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: اخیراً خبر آغاز به کار ناو اقیانوس پیمای شهید رودکی منتشر شد که برای هر فارسی موجب فخر و بالندگی است. در اين ناحيه با رودخانههاى سوهون تنگ و سوران آب درهم مىآميزد و سد پيشين را پشت سر مىگذارد و به سوى جنوب غربى روان مىگردد. این مجرا لولهای به طول ۳ سانتیمتر است که تنگ و باریک است. به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عنایتالله رحیمی در دیدار با اردکانیان، وزیر نیرو گفت: با توجه به مطالعات و بررسیهای انجام شده در راستای رفع کمبود آب شرب کلانشهر شیراز، منابع آبی مختلفی از جمله خط دوم آبرسانی از سد درودزن، چشمه شش پیر و حوضه تنگ سرخ بشار و منابع زیرزمینی پیشبینی شده است.

از منابع طبیعی استفاده می کنند . برخی مطالعات نشان می دهد که استفاده از بیولوژیک می تواند احتمال نیاز به جراحی شکم در طی ۱۰ سال را به ۳۰ درصد کاهش دهد. پس برای اطمینان از سلامتی خودتان به صورت دوره ای هر سال یکبار آزمایش وجود خون در مدفوع و پنج سال یکبار آزمایش سیگموئیدوسکوپی (آزمایش داخل روده بزرگ) را با دستور پزشک انجام داده و هر ۱۰ سال یک بار کولونوسکوپی را با تشخیص پزشک فوق تخصص گوارش انجام دهید تا از سلامتی خود اطمینان حاصل کنید.

از این سال به بعد سیر صعودی دماهای سالانه نسبت به میانگین دوره آماری شروع شده است. برخی ظروف و نیز مجسمههایی از دوره کوشان یافت شده که به هر حال نشان از قدمت اینجا دارد. اما آنچه در بحث فعلی ما درباره اسم مطرح است و رودکی نیز به آن توجه داشته است، این است که عبد حاجات خود را بایستی از خداوند بخواهد، اما لازم است که خداوند را به اسمی متناسب با حاجت و نیازی که دارد بخواند، مثلاً انسان بیمار بایستی خداوند را به اسم الشافی و شفادهنده ندا دهد و رودکی نیز برای در امان ماندن و رهایی از پیری پلید، خدای جبّار را که قدرتش بر همه قادران چیره است، می خواند.

کردگاری، صورت دیگری از منعمیت است که رودکی آن را دلیل ستایش خود نسبت به خداوند متعال و پروردگار خویش می داند. دلیل وی ضمن اینکه استحکام عقلانی دلیل متکلمان را در خود دارد، حلاوت و لطافت شایسته بیان یک شاعر را هم با خود دارد و همین تأثیرگذاری استدلال او را بیشتر می کند. البته محلیها افسانهای هم دارند که در گذشته توی آب، اسب آبی سیاهرنگی زندگی میکرده و به این دلیل اسم «سیاهگاو» را روی دریاچه محل زندگیاش گذاشتند. در جاده اسالم به خلخال هتلهای لوکس و چند ستاره وجود ندارد، اما مهمانخانههای بومگردی زیادی وجود دارند که میتوانید شب را در آنها بگذرانید.

علمای ظاهری، طریقی به غیر از طریق عشق در خداشناسی و دینداری و بندگی دارند. در این حالت، هوای سرد و سنگین در سطح زمین قرار می گیرد و اجازه نمی دهد آلودگی به طرف بالا حرکت کند و درنتیجه، میزان آلاینده ها در هوای شهرهای بزرگی مانند تهران بسیار زیاد می­شود و مشکلات فراوانی را برای مردم ایجاد میکند. با این حال روبروی کاروانسرای طاهریه یا همین دایه خاتون، زمین ها شالیزار پر از آب دیده شد. بر این اساس در ادبیات عرفانی بسیار می شود که خداوند را به نام اب و پدر می خوانند و این با آنچه در مسیحیت مشهور است، فرق دارد.

مدح و حمد بی پایان در اندیشه دینی و ادبیات عارفانه از آن خداوند سبحان است و اگر درباره انسان به همان سان که درباره خداوند به کار می رود استعمال شود، تنها نشانه اغراق در تعظیم ممدوح است و الا گزاف و غلو بی دلیل خواهد بود. درباره نام این دریاچه داستانهای زیادی وجود دارد، برخی بومیان معتقدند به علت شباهت شکل دریاچه به شاخ گاو نام آن سیاه گاو است و به گفته برخی دیگر، و بر اساس افسانهها، در گذشتههای دور در این دریاچه اسب آبی زندگی میکرده است و از آنجایی که اسب آبی سیاه رنگ و ناشناخته بوده به سیاه گاو معروف شده است.

البته محلی ها افسانه ای هم دارن که در گذشته توی آب، اسب آبی سیاه رنگی زندگی می کرده و به خاطر ناشناخته بودن برای مردم، اونها اسم ” سیاه گاو ” رو روی دریاچه محل زندگیش گذاشتن. رودکی این مدح بی پایان را برای امیر دوران خود آورده است؛ اما تأکید وی در ابتدای این ابیات بر اینکه مدح همه خلق گرانمند است، نشان می دهد که او صرفاً از باب تکریم و تعظیم چنین مدحی را به امیر نسبت می دهد و این نه از باب بی پایان بودن قابلیت مدح امیر است؛ آن چنان که شایسته خدای تعالی است؛ بلکه رودکی از قصور و کمی توان خود در مدح امیر سخن می گوید یعنی هر چه در مدح او بگوید امیر فراتر از آن است، این در حالی است که قابلیت مدح پذیری امیر به عنوان یک مخلوق محدود و پایان پذیر است.

تأکید رودکی بر بهره مندی از حکمت انبیا، جهت گیری کلی شعر و سخن او را نشان می دهد و اهمیت مقوله خدا را در اثر او بیشتر نمایان می سازد. پیشروی آب اقیانوس هند از طریق دریای عمان و تنگه هرمز به دره های زاگرس، خلیجی هلالی شکل در جهت شرقی ـ غربی به وجود آورده که به آن «خلیج فارس» یا «دریای پارس» می گویند. با توجه به برخی نظریات و پژوهش ها دریاچه اوان الموت احتمالاً ۵۰۰ سال پیش بر اثر لغزش به وجود آمده است که این لغزش در حال حاضر غیر فعال است. رئیس پژوهشگاه دفاع مقدس گفت: اقتدار ملت ایران نتیجه هشت سال دفاع مقدس است و امروز این اقتدار از مرزهای ایران فراتر رفته است.

دو دریاچه شمالی و جنوبی در سال ۲۰۰۷ به ۴ دریاچه ، يکی دریاچهٔ آرال شمالی، دو دریاچه در شرق و غرب دریاچهٔ جنوبی پیشین و یک دریاچهٔ کوچک بین دریای شمالی و جنوبی تقسیم شدند که همگی در مجموع ۱۰ درصد مساحت اصلی دریاچه را داشتند. این عامل موجب بارشهای بیشتر در دامنه های شمالی البرز و دامنه های غربی زاگرس شده است . رودکی با توجه به اهمیتی که به عبادت عاشقانه می دهد، از بیگانگی نسبت به دین ظاهری نیز سخن می راند و عشق را موجب بیگانگی از دینی این چنین می داند.

دیدگاهتان را بنویسید