دریاچه ارومیه بزرگترین دریاچه داخلی ایران میباشد

فراموش نکنید که روده ضامن سلامتى و ادامه ی حیات اعضای بدن شماست و اگر خوب از آن محافظت کنید آن هم مراقب خوبى براى سلامتى و انبساط خاطر شما خواهد بود. اگر تا منطقه نوشهر رفتهاید و قصد دارید حسابی این اطراف را بگردید میتوانید با اجاره ویلا بیرون شهر نوشهر اقامتگاه مناسبی برای خودتان پیدا کنید و روی گردشگری تمرکز کنید. پس هرچه از ساحل دورتر شوید، احتمال اینکه بتوانید صید بهتری داشته باشید، افزایش پیدا میکند. آب فراوان و گوارای این دریاچه در فصل تابستان گردشگران بسیاری را جذب میکند. از بس آب زلال است و رنگ سبز محیط را خوب منعکس میکند.

اگر علاقهمند به کمپ در طبیعت هستید باید تجهیزات کامل بههمراه مواد غذایی و آب کافی با خود ببرید. اگر تا به امروز اسم تنگه واشی که اهالی آن سمت این منطقه را با نام تنگه ساواشی خطاب میکنند نشنیدهاید و به این منطقه عزیمت نکردهاید، مطمئن باشید که یکی از رویاییترین مکانهای اطراف تهران را از دست دادهاید. بعد از گذر از تنگه اول، به دشت ساواشی خواهید رسید و تازه آنجا متوجه میشوید که چرا این منطقه یکی از بهترین ییلاق های اطراف تهران است.

تنگه دار نوشهر: اگر برای بازدید از تالاب ارواح به نوشهر میروید قطعا باید از این تنگه هم دیدن کنید. این ییلاق که بیشتر به اسم تنگه واشی شناخته میشود در حقیقت دو تنگه مجزا دارد: تنگه «واشی» و تنگه «سا». از آبی که راهش را در دل کوه و صخره باز کرده و با این کار، آب و هوای این منطقه را به کل عوض کرده تا گیاهانی که در این بخش رشد میکنند، همگی برای گذراندن یک تعطیلات به یادماندنی در بهترین ییلاق های اطراف تهران گزینه بسیار مناسبی هستند. اگر اهل ییلاق تابستانی و سفرهای کوتاه به اطراف تهران هستید، احتمالا داشتن فهرستی کامل از دریاچههای اطراف تهران برای شنا و آبتنی و یا ماهیگیری و کمک هم به کارتان میآید، این لیست از دریاچهها نزدیک تهران را در مجله جاباما بخوانید.

کانادا دارای ۳۱٬۷۵۲ دریاچه با مساحت بیشتر از ۳ کیلومتر مربع و تعداد نامعلومی دریاچههای کوچکتر است. دریاچه ارواح در نزدیکی شهر نوشهر یکی از مکانهای عجیب، ترسناک و جالب در ایران است که در اکثر روزهای سال آمیخته با مه و صدای حیوانات وحشی است که در هر لحظه به گوش میرسد. اگر از این پیادهروی خسته شدید، میتوانید زیر سایه درختان کمی استراحت کرده و از این که در یکی از مناطق خنک اطراف تهران هستید لذت ببرید.

اما بعد از مدتی قطعا از این منطقه دنج و ییلاقی لذت خواهید برد. پیشنهاد میکنیم قبل از این که راهتان را به سمت دریاچه ارواح ادامه بدهید، کمی هم جاذبههای طبیعی این روستا لذت ببرید. اگر به دنبال مکانی هستید تا این رویای دلانگیز را به واقعیت بدل کنید پیشنهاد ما این است که در سفر خود به جلفا از آبشار آسیاب خرابه دیدن کرده و سفری بینظیر را تجربه کنید. در این فصل جاده برفی و گلی یکی از موانع شما برای دیدن این دریاچه است. دریاچه ارواح یکی از برجستهترین جاهای دیدنی مازندران است که در نزدیکی نوشهر قرار دارد.

مکانهای دیدنی محور غربی عبارتند از کلیسای چوپان ، کاروانسرای شاه عباسی ، حاشیه رود ارس ، بقایای پل قدیمی ضیاء الملک (بین ایران و جمهوری خود مختار نخجوان) کلیسای سنت استپانوس ، کلیسای ننه مریم ودر نهایت چشم انداز زیبای سد ارس . به طور کلی حدود ۲۲ سد در استان آذربایجان غربی ساخته شده که ۸ تای آنها به بهره برداری رسیدهاند. طبیعت اطراف این سد از زیباترین جاذبههای طبیعی اطراف نوشهر است. دریاچه ارواح در استان مازندران، حد فاصل شهرهای نور و نوشهر و در فاصله ۴۷ کیلومتری از جنوب شرقی نوشهر قرار دارد. این رود با طولی به اندازهی ۲۶۴۰ کیلومتر از جنوب به شمال جریان دارد.

با این همه دریا چه ها (زره ها) که در فراه موقعیت داتشه و با رود های که در نواحی فراه جریان داشته است فراه جایی با برکت و پرسعادت بوده است، بنابر این گفته میشود که نام فراه از نام دریای موسوم به فرادثه گرفته شده است. و از چه مسیری باید به آنجا برویم؟ چطور به آنجا برویم؟ چطور به دریاچه ارواح نوشهر برویم؟ به عنوان مثال دریاچه ارومیه حاصل فرونشینی تدریجی میباشد. از سالم بودن برف پاک کن خودرو اطمینان حاصل کنید.

در سواحل دریاچهها امواج بزرگی پدید میآید که دارای خواص امواج حاصل در دریاها میباشد. مثل محمد پاشا که فرهنگ آنندراج را پدید آورد که حدود 7 جلد است. همچنین حجم کل تخلیه رودخانههای اصلی در طی سال آبی ۸۱-۸۰ کاهشی در حدود ۵۲ درصد و در سال آبی ۸۲-۸۱ در حدود ۴۹ درصد افزایش و در سال آبی ۸۳-۸۲ معادل ۱۳ درصد در سال آبی ۸۴-۸۳ در حدود ۳۲درصد و در سال آبی ۸۵-۸۴ در حدود ۴۶ درصد و در سال آبی ۸۶-۸۵در حدود ۱۱ درصد کاهش را نشان میدهد.

طول دریاچه در حدود ۷۰۰ متر و عرض آن ۳۰۰ متر است. آب دره ديز در عرض سال به استثنايى مواقع بارانى (از اواخر اسفند ماه و اوايل بهار) كه همراه با طغيان شديد بود از بستر خود خارج مي گردد. اگر به بازدید از این دریاچه در فصلهای سرد سال علاقه دارید، حتما لباس مناسب و چکمههای بلند بپوشید. قبل از اتراق در اطراف دریاچه حتما شرایط آب و هوایی را چک کنید.

هر آنچه خوبان دارند، چیتگر با پارک و دریاچه اش یکجا دارد. انقباضات موضعی یا قطعهای در روده بزرگ میتوانند در هر بار محتویات روده را به اندازه ۴ سانتیمتر حرکت دهند. برای این کار باید بعد از هر بار اجابت مزاج، فرد بیمار برای جایگزین کردن آب از دست رفته، مایعات فراوان بنوشد و بهتر است که همراه با آب از محلول “او آر اس” (O.R.S) که دارای سدیم، کلر، پتاسیم و قند است، استفاده کند.

بهتر است قبل از سفر میزان بارندگی در منطقه را چک کنید تا خودروی شما در گل و لای گیر نکند. سعی کنید کسانی را همراه خود داشته باشید که به مسیر جاده جنگلی و محیط منطقه آشنا باشند. مسیر جنگلی تالاب ارواح بسیار ناهموار است و پستی و بلندیهای زیادی دارد، در نتیجه فقط میتوان با ماشینهای کمکدار به آنجا رسید. اما مساله مهم این است که در ورودی مسیر، نگهبانی حضور دارد که به ماشینهای آفرودی و کمکدار اجازه ورود نمیدهد! تحکیم امنیت، تمدید برق از ایران به فراه، اعمار بند آب بخش اباد، شفاخانۀ ولایتى، سردخانه ها و اعمار سرک فراه- ایران(٧٨میل) از خواست هاى مهم باشندگان ولایت فراه میباشد.

چندی پیش فلامینگو ها هم به این منطقه مهاجرت کردند که به دلیل نبود اب و مساعد نبودن شرایط زیست این تالاب را ترک کردند اما جوجه های آن ها که قادر به پرواز نبودند در تالاب ماندند و به روستاهای اطراف برای تامین آب و غذا پناه بردند. نمونه مدفوع نیز می تواند در رد کردن سایر اختلالات، مانند عفونت ناشی از باکتری ها، ویروس ها و انگل ها کمک کند. از نمونه پرندگانی که در زیستگاه نئور دیده میشوند، آنقوت، کبک، چکاوک، بلدرچین و زاغ را میتوان نام برد.

دیدگاهتان را بنویسید