تفریحات هیجان انگیز در تهران

در گذشته این رودخانه به دریای مازندران میریخته است. رودخانه ارس یا به زبان مردم آذربایجان، آراز، مهمترین رودخانه مرزی ایران است که از کوههای بینگول در ترکیه سرچشمه می گیرد و پس از طی صدها کیلومتر به دریای خزر می ریزد. زمانی که اسلام به این شهر وارد شد و بعد از آن دانشمندان، شاعران و عارفان بزرگی از دل مردم آن بیرون آمدند. یکی از مهمترین معایب شهر پرند کمبود امکانات در فازهای 3 به بعد این شهر است.

با ماشین شخصی: اتوبان آزادگان را به سمت جنوب حرکت کنید سپس وارد اتوبان تهران-ساوه شوید بعد از 40 کیلومتر به شهر پرند میرسید. رود بزرگ هیرمند از رودهای پرآب شرقی فلات ایران و آسیا به شمار میرود که سالیانه میلیاردها مترمکعب آب در آن جریان مییابد و طول آن بیش از 1100 کیلومتر است؛ از این رو طولانیترین رود واقع در بین سند و فرات به شمار میآید. تا 1999م آنچنان از وسعت این دریـاچه کاسته شد که جزیـرۀ وُزْروژْدِنیا تا خشکی تنهـا 10کمـ فاصله داشت.

بنـــــــــــابرایــن نواحی داخلی کشور بارش کم و مناطق خشکی مانند دشت کویر رابوجود آورده است . شترگلو) گفته اند. وصف این دره در نزهه القلوب(ص 213) بهتر از هر جایی آمده است: “جیحون از تنگه ای که آن را دهان شیر می نامند به نزدیک بوقشه از توابع هزاراسب می گذرد. و آن دره میان دو کوه است که چنان تنگ به هم آمده که مسافت در میانشان کم از صد گزاست و آبی بدین عظیمی ار آن جا می گذرد ودر زمین و ریگ پنهان می شود، دو فرسنگ ظاهر نیست و بر آن ریگ مجال گذر نه”.

گروه شهری: آشنایی با تاریخچه متروی تهران از هنگامی که اولین قطار شهری در سال 1863 میلادی در لندن به کار افتاد تا زمان حاضر که اکثر شهرهای مهم دنیا دارای شبکه های مترو و قطارهای سریع السیر بین شهری هستند حدود 142 سال می گذرد. 4 ایستگاه جدید مترو تا پایان اردیبهشت در پایتخت به بهره برداری می رسد که البته قرار بود این 4 ایستگاه جدید در ماه های پایانی سال 99 به بهره برداری برسد ولی از آنجایی که اوراق مشارکت سال 98 به موقع دست مان نرسید و با تأخیر آزاد شد و هنوز بخشی از آن محقق نشده است، این مسأله به سرانجام نرسید.البته سال پیش 9 ایستگاه با 7.5 کیلومتر به بهره برداری رسید و افتتاح تعدادی پست برق و ورودی دوم ایستگاه ها را داشتیم.

کارتینگ یکی از ورزش های مهیج بوده که شما تا سرعت 180 کیلومتر بر ساعت را می توانید در اینجا تجربه کنید. فواصل مناطق و جاذبه ها با استفاده از Maps معرفی میگردند و فاصله حدودی تهران تا پردیس از منطقه شرق تهران (سه راه تهرانپارس) حدودا ۲۸ کیلومتر درج شده است. در این مطلب جاذبه های گردشگری اطراف پردیس معرفی شده اند. از دیگر جاذبههای اطراف دریاچه ارواح نوشهر میتوان به روستای حیرت، دریاچه خضر نبی، آبشار زانوس و بندرگاه نوشهر اشاره کرد. مسافرین و بازدید کنندگان از دریاچه پریشان میتوانند در صورت تمایل در محدودهی دریاچه پریشان چادر بزنند و با گذراندن وقتشان به صورت کمپینگ در شب از هوا و طبیعت زیبای اطراف دریاچه پریشان لذت ببرند و تجربهی دلپذیری برای خود رقم بزنند.

بازدید از این جاذبه مبهوتکننده و تماشایی برای عموم مردم رایگان است. با پیاده روی در اطراف آن در عرض چند ساعت میتوانید از جالبترین و محبوبترینها در این منطقه بازدید کنید. 1. موقعیت جغرافیایی پرند و مسطح بودن اغلب زمین های اطراف شهر جدید پرند موجب پیشروی عرضی آن در دهه های آینده خواهد شد تا جایی که مساحت نهایی پرند 25000 هکتار (شامل 15 فاز مسکونی، شهرک صنعتی، ناحیه نمایشگاهی، پارک جنگلی و مناطق تفریحی) در نظر گرفته شده که معادل یک سوم مساحت تهران است.

مناطق مركزي درياچه از قريه اديمي شروع، نواحي اطراف دكه گز، پشت هامونك، ريگ علي الصوفي، بش دلبر تا غرب بخش مركزي آن به نام برينگ. فازهای پرند از قسمت شرقی پرند با فاز صفر آغاز میشود و هرچه به سمت غرب پیش روید فاز بالاتر میرود. وجود چنین نمایشگاهی در شهر پرند باعث شده تا به امتیازات این شهر افزوده شود. تا پایان سال تقریبا بدهی ها به پیمانکاران انجام شده و بدهی مستقیمی نداریم در حال حاضر کمتر از هزار میلیارد تومان بدهی وجود دارد به مرور اقدامات لازم در این راستا انجام می گیرد.

در سال 1813 میلادی و در جریان عهد نامه ننگین گلستان، رود ارس به عنوان مرز بین ایران و روسیه شناخته شد و متاسفانه زمین ها و سواحل رود ارس در اختیار روسیه قرار گرفت و از خاک ایران جدا شد. محیط بازی در این زمین، جنگلی است و فضای مناسبی را در اختیار بازیکنان قرار میدهد. شهر پرند در حال حاضر بهجز فازهای صفر تا 3، مکان مناسبی برای افرادی که میخواهند با رفاه بهتری زندگی کنند نیست اما با وجود گسترش روزافزون این شهر و پروژههای در حال احداث آن میتوان گفت شهر پرند در آیندهای نزدیک به مکان بسیار بهتر و ایده آلی تبدیل شود.

همانطور که پیشتر گفتیم شهر پرند از موقعیت مکانی خوب و دسترسی آسان برخوردار است، شهری خلوت و بدون آلودگی است. یکی از میدانهای مهم شهر پرند میدان استقلال است که در فاز 2 قرار گرفته و مرکز پرند محسوب میشود، شهرداری پرند اخیراً این میدان را بازسازی کرده و آن را به مکانی بسیار زیبا و دیدنی تبدیل کرده است. قطعاً با یک گل بهار نخواهد شد، تجربه طراحی و ساخت باید در قراردادهای انبوه سازی برود که این مسأله با حمایت دولت امیدواریم مورد تحقق قرار گیرد البته در اسفند سال پیش، قرارداد 105 دستگاه واگن را با شرکت واگن سازی تهران منعقد کردیم ولی به طور کلی تهران به 1500 دستگاه واگن نیاز دارد و تأمین این واگن ها مستلزم حمایت جدی دولت است.

همچنین سرزمین ایرانیان واقع در جنوب پرند که بزرگترین مرکز تفریحی-اقامتی خاورمیانه محسوب میشود در زمینی به وسعت 20 هکتار در حال ساخت است این مجموعه مجهز به پیست اتومبیلرانی و موتورسواری، شهربازی برای کودکان، پینت بال، زمین گلف، دریاچه مصنوعی، سینما مدرن، رستوران و… همچنین در فاز صفر تعدادی پروژه پرطرفدار در حال ساخت هستند از جمله: پروژه شرکت کسیون 552 واحدی، پروژه شرکت تعاونی وزارت دفاع 500 واحدی، پروژه هواپیمایی 310 واحدی و پروژه شهرداری تهران 150 واحدی. اقدامات عمرانی برای ساخت خط پرند سال هاست که آغاز شده و به عبارتی این خط ادامه خط یک بوده که در دوره قبلی مدیریت شهری تا فرودگاه امام خمینی (ره) راه اندازی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید