ترجمه ترکی به فارسی

برخی از داروها برای کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ وجود دارد. تحلیل عضلات، کاهش وزن و علائم کم آبی ممکن است در زمان پیشرفت بیماری رخ دهد. التهاب ایجاد شده توسط بیماری کرون، اغلب به عمق بافتهای آسیب دیده نفوذ می کند و می تواند دردناک و گاهی ناتوان کننده و در برخی مواقع باعث تهدید حیات فرد شود. نکته بسیار مهم در درمان بیماری خودداری بسیار شدید از قطع مصرف دارو بدون اجازه پزشک است که ممکن است موجب عقبگرد درمان بیماری و تشدید عوارض آن شود.

اگر قصد سفر به دل طبيعت و طبيعتگردي را داريد، يكي از مهمترين مواردي كه آن را بايد در نظر بگيريد، آب و هوا و شرايط جوي ست. به خاطر داشته باشید اگر چند نفری با خانواده یا دوستان خود سفر میکنید و وسایل و تجهیزات کافی به همراه آوردهاید میتوانید در طبیعت بکر دریاچه ارواح کمپ کرده و شب بسیار متفاوت را درکنار دریاچه بگذرانید. ادامه مسیر را میتوانید پیاده یا با ماشینهای آفرود در کنید. برای رسیدن به آبشار چلندر باید در حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در جنگلهای اطراف روستای چلندر پیاده روی کنید.

اگر در اطراف دریاچه ممرز قدم بزنید احتمال رویارویی شما با حیواناتی مانند سگهای وحشی، روباه و گراز وجود دارد، پس بهتر است بهصورت تکی در این منطقه پیاده روی نکنید یا برای قدم زدن به فواصل دورتر نروید. گرچه از دریاچه ارواح یا ممرز با لقبهایی مانند ترسناک، وهم آلود و اسرار آمیز یاد میشود، این دریاچه از تماشاییترین جاذبههای طبیعی در استان مازندران است. اگر برای سفر به دریاچه ممرز ترغیب شدهاید و برنامه سفر به این دریاچه زیبا را ترتیب دادهاید، بهتر است چگونگی رفتن به دریاچه ممرز را نیز بدانید.

دریاچه ممرز یا دریاچه ارواح نوشهر یکی از دریاچه های ایران در شهرستان نوشهر میباشد، که از جاذبههای خارقالعاده استان مازندران نیز به شمار میرود. دریاچه ارواح نوشهر در میان جنگلهای بکر مازندران قرار دارد که از دست نخوردهترین بافتهای جنگلی ایران به شمار میروند. مرحله III سرطان به گره های لنفاوی مجاور حمله کرده است، اما هنوز قسمت های دیگر بدن شما را تحت تاثیر قرار نداده است. شما در ادامه میتوانید فیلم دریاچه ارواح نوشهر و دریاچههای دیگر این شهرستان را مشاهده نمایید. به عقیده مردم آنجا این شهر در عصر فریدون به امر فریدون و با دست فریدون بنا شده و بدین نام فراه و نام شهر فراه که مرکز ولایت بوده نیز مأخوذ از نام فریدون است.

علاوه بر جانوران، پوشش گیاهی اطراف دریاچه ارواح نیز تماما جنگلی بوده و درختان پهن برگ را شامل میشود. پارک جنگلی سی سنگان: پارک جنگلی سی سنگان در ۲۷ کیلومتری جاده نور به نوشهر و در نزدیکی تالاب ارواح واقع شده است. دو پل تاریخی خدا آفرین در منطقه کلیبر در نزدیکی سد و بر باریکه ای از آب ارس واقع اند. ناحیه شمال غربی ترکیه در دو قاره آسیا و اروپا واقع شده و منطقه مرمره نام دارد.

دریاچه اشکها یا دریاچه ارواح شیطانی، مجموعهای از سه دریاچه کوچک است که در آتشفشان خاموش «کلیموتو» در اندونزی واقع است. همچنین از آنجایی که این جنگلها حفاظت شده هستند، ممکن است در سفر خود با حیواناتی چون گراز، سگ وحشی و یا روباه روبهرو شوید. اگر برنامه سفرتان به دریاچه ممرز قطعی شده است، حتما در فصول بهار و تابستان به آن جا سفر کنید. دریاچه ممرز یا دریاچه ارواح نوشهر از جاهای دیدنی مازندران است.

دریاچه فراخین یا تالاب فراخین از دیگر دیدنی های اطراف نوشهر است که تنها ۵۰ کیلومتر با تالاب ارواح فاصله دارد. ساحل نوشهر و قایق سواری در دریای خزر، جنگل تنگ دار، فروشگاه خانه و کاشانه، باغ اکولوژی نوشهر، آبشار چلندر، آبشار دارنو، روستای کندلوس، دیو چشمه، چشمه گردوک، پارک جنگلی خانیکان و منطقه نمونه گردشگری سیترا از دیگر حاذبههای این شهرستان سرسبز است. ضلع شمال دریاچه شامل تفریحاتی مثل پیست پرش در آسمان، برج هیجان و هرم هیجان است و در ضلع غرب دریاچه، ماشین کوبنده، سافاری پارک وحشت، اسکیت یو، زمین بازی و جایزه و کارتینگ غرب قرار دارد.

این دریاچه که به تالاب ارواح نیز شهرت دارد در 5 کیلومتری شمال روستای چلندر از توابع نوشهر واقع است. رود ارس یکی از رودهای خروشان و پرآب ایران است که از کوه های آریاچای واقع در آناتولی ترکیه سرچشمه می گیرد. اغلب دریاچهها، دارای آب شیرین بوده و در نیمکره شمالی و عرضهای جغرافیایی بالاتر واقع هستند. این دریاچه خوشرنگ یکی از پهناورترین دریاچههای آب شیرین ایران و بزرگترین دریاچه طبیعی اردبیل محسوب میشود.

موسیقی آشیقی یکی از شاخصههای مردم ترکزبان جهان است که در ایران دارای مکتبهای متفاوتی است در این میان مکتب عاشیقی ارومیه بنا به نظر کارشناسان و استادان این هنر در سراسر جهان اصیلترین و قدیمیترین مکتب عاشیقی است که تا به امروز اصالت خود را حفظ کردهاست. درواقع دو روایت درباره این موضوع وجود دارد که در ادامه مستر بلیط برایتان بیان خواهد کرد. در رابطه با درستی این منبع شک و شبهههای زیادی وجود دارد و بسیاری بر این باور هستند که این نامگذاری تنها اشتباهی در ترجمه است.۷.

وجه تسمیه آبشار آسیاب خرابه این است که در گذشته در این منطقه آسیاب آبی موجود بوده که مردم از آن استفاده میکردند. در گذشته این منطقه دشتی وسیع و پوشیده از درختان ممرز و توسکا بوده است که به مرور زمان و با جاری شدن آب در این دشت به تالابی با درختان بیرون زده از آب تبدیل شد. جاده رویان بهسمت روستای «بلده» با وصل شدن به جاده دریا بیشه و مسیر جاده ونوش شما را به ابتدای جنگلهای حفاظت شده ممرز و جاده دریاچه ارواح میرسانند. طول این مسیر نسبت به مسیر قبلی تقریبا دو برابر بیشتر است اما مناظر کوهستانی و جنگلی سر راه انتظار شما را خواهد کشید بخصوص هنگامی که از جاده قدیمی آن عبور کنید.

آلوده کردن محیط دریاچه ارواح و مناطق اطراف آن میتواند صدمههایی غیر قابل جبران به اکوسیستم این منطقه وارد کند؛ پس زبالههای خود را در اطراف این دریاچه رها نکنید و به درختان و طبیعت این منطقه آسیب نرسانید. به ذهنم رسید که اگر من روح بودم، این محیط چیزی بود که بیشتر دلم برایش تنگ می شد: هیاهوی عادی و روزمرهٔ زندگی. بعد از عبور از روستا، به محیط بانی میرسید. با تنگه جبل الطارق به اقیانوس اطلس وصل شده است. با نگاهی به نقشه ترکیه، دو تنگه مهم را خواهیم دید که دوقاره اروپا و آسیا را به هم متصل میکند.

دیدنی های نوشهر فقط به دریاچههای آن محدود نمیشود. دریاچه وان یکی از بزرگترین دریاچههای محصور دنیاست که جریان آب از آن خارج نمیشود. در بکرترین مناطق جنگلهای استان مازندران دریاچهای با نام دریاچه ارواح وجود دارد که با دیدن آن تلفیقی از احساس لذت دیدن منظرهای ناب و احساس ترس به شما دست خواهد داد. البته این نکته نیز قابل ذکر است که به علت وجود انبوهی از درختان در این منطقه، فصل پاییز هم برای علاقمندان به صدای خش خش برگهای خشک شدهی زرد و نارنجی نیز بسیار دیدنی و جذاب است.

همراه داشتن لیوان و ظروف شخصی نیز باعث میشود تا از ظروف یکبار مصرف استفاده نکنیم و علاوه بر توجیح اقتصادی آن زباله کمتری نیز تولید میکنیم. تحقیقات قدیمی تر در مورد بررسی طول روده در افرادی که بدن خود را به علم اهدا کردند نشان می دهد که طول کل روده به طور متوسط حدود 26 فوت یا حدود 7.9 متر و با دامنه 21.9 فوت تا 30.3 فوت (6.67 تا 9.2 متر) است. طول سکوم حدود 2.4 فوت (73 سانتی متر) و طول رکتوم حدود 7.5 فوت (2.3 متر) است.

در فاصله بین جلفا تا اصلاندوز که ارس بین کوههای قره داغ و کوههای کشور آذربایجان در جریان است در بعضی نقاط (نزدیکی های روستای قولان) عرض آن از ۲۰ متر هم کمتر میشود؛ در حدود جلفا عرض آن حدود ۳۰ متر و عمق آن ۴ متر است ولی در نزدیکی پلدشت عرض آن در حدود ۹۰ تا ۱۰۰ متر و عمق آن ۲ متر میباشد. هر روز تقریباً 1.5 تا 2 لیتر از کیموس موجود در لولههای گوارشی از دریچه دراز – کوررودهای به روده بزرگ وارد میشود. بهترین زمان سفر به دریاچه: بهار و تابستان مناسب ترین زمان برای سفر به تالاب ارواح است.

برای افرادی که اهل سفرهای ماجراجویانه هستند و هر بار مقصدی تکراری را برای سفر انتخاب نمیکنند، کشف جاذبههای گردشگری و جاهای دیدنی جدید لذتی وصف نشدنی دارد. علیرغم نام ترسناک آن گردشگران زیادی برای بازدید ازین طبیعت بکر، کمپ کردن و گذراندن شب در کنار این دریاچه زیبا به نوشهر سفر میکنند. برای سفر به آبشار خرابه پس از رسیدن به جلفا جاده خروجی شهر را به سمت شرق وارد شده و به موازات رود ارس ۲۵ کیلومتر را طی کنید تا به جاده فرعی و تابلوی ورودی «آبشار آسیاب خرابه» برسید. اگر تجربه بازدید از این دریاچه شگفت انگیز را دارید، با ما و دیگر کاربران کجارو در میان بگذارید تا ما نیز از تجربههای شما استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید