بتنی بوده و از نوع سرسره ای میباشد

رهبردین ادامه داد: طرح ساماندهی این رودخانه در آذربایجان غربی در سه بازه متفاوت به طول پنج کیلومتر در محدوده شهرستان پلدشت در حال انجام است و با انجام ساحلبندی و اجرای دایکگذاری در حریم رودخانه ارس، روستاهای همجوار این رودخانه و تاسیسات زیرساختی منطقه از خطر سیلاب و تخریب نجات یافت. خبرگزاری میزان – بنا به اعلام پاگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، با تصویب هیئت وزیران، مبلغ یکصد میلیارد ریال اعتبار تملک داراییهای سرمایهای به وزارت نیرو (شرکت سهامی آب منطقهای آذربایجان شرقی) بابت اجرای پروژههای پیشگیرانه در برابر مخاطرات طبیعی به منظور انجام مطالعات و اجرای عملیات ساماندهی رودخانه مرزی ارس برای کنترل سیلاب رودخانه مذکور اختصاص یافت.

به گزارش برنا، هیات وزیران در جلسه مورخ ۲۰ مرداد ۱۴۰۰، با اختصاص مبلغ یکصد میلیارد ریال اعتبار تملک داراییهای سرمایهای به وزارت نیرو (شرکت سهامی آب منطقهای آذربایجان شرقی) بابت اجرای پروژههای پیشگیرانه در برابر مخاطرات طبیعی به منظور انجام مطالعات و اجرای عملیات ساماندهی رودخانه مرزی ارس برای کنترل سیلاب رودخانه مذکور موافقت کرد. با تصویب هیأت وزیران، مبلغ یکصد میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی های سرمایهای به وزارت نیرو (شرکت سهامی آب منطقهای آذربایجان شرقی) بابت اجرای پروژه های پیشگیرانه در برابر مخاطرات طبیعی به منظور انجام مطالعات و اجرای عملیات ساماندهی رودخانه مرزی ارس برای کنترل سیلاب رودخانه مذکور اختصاص یافت.

مشاور وزیر نیرو در امور بین الملل با اشاره به اهمیت رودخانههای مرزی و بهرهبرداری مشترک بین دولتها از این منابع آبی، بهرهبرداری دوستانه و مشترک بین ایران و آذربایجان از سد ارس را طی دورانهای مختلف تاریخی و تحت حکومتهای متفاوت، حاصل تعامل سازنده و مثبت دانست. یوسف غفارزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: رودخانه های مرزی و بهره برداری مشترک دولت ها از این منابع آبی بسیار اهمیت دارد و بهره برداری دوستانه ایران و آذربایجان از سد ارس در دوران های مختلف تاریخی و تحت حکومت های متفاوت، حاصل تعامل سازنده و مثبت است.

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، جلسه روز چهارشنبه هیأت دولت به ریاست آیتالله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور برگزار شد و در این جلسه اعضای دولت با اختصاص اعتبار برای ساماندهی و کنترل سیلاب رودخانه مرزی ارس موافقت کردند. هیئت دولت در جلسه امروز خود با اختصاص اعتبار برای ساماندهی و کنترل سیلاب رودخانه مرزی ارس موافقت کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت به ریاست حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور برگزار شد و در این جلسه اعضای دولت با اختصاص اعتبار برای ساماندهی و کنترل سیلاب رودخانه مرزی ارس موافقت کردند.

همچنین خوب است اشاره کنیم که بیستوپنجمین یا آخرین موسیقی که در پایان روز در این محل پخش میشود نیز، سرود ملی کشور امارات متحده عربی است. عباس جنگی مرنی روز پنجشنبه در بازدید از طرح ساماندهی رودخانه مرزی ارس پارس آباد افزود: این پروژه با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال و با استفاده از اعتبارات متمرکز طرح ملی ساماندهی رودخانه های مرزی در حال اجرا است و هم اکنون ۵۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد. وی اظهار کرد: جستوجو برای پیدا کردن این جوان با حضور نیروهای امدادی، آتش نشانی، نیروی انتظامی در این مدت ادامه داشت که بعد از سه روز با همکاری تیم غواصان و جمعیت هلال احمر شهرستان پارس آباد جسد جوان غرق شده از حوالی پمپاژ خلیل لو از آب بیرون کشیده شد.

به گزارش ایرنا، محمدعلی هادی افزود: سه روز پیش برابر گزارش واصله از مرکز کنترل و هماهنگی عملیات EOC استان اردبیل مبنی بر غرق شدن جوانی ۱۹ ساله در کانال آب نادر کندی در نزدیکی روستای نورمحمد کندی شهرستان اصلاندوز اکیپ هلال احمر شهرستان پارس آباد به محل اعزام شدند. محمد مقدم روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دریاچه پشت سد ارس با ۱۵ هزار هکتار وسعت محل ارتزاق ۴۰۰ خانوار روستانشین حاشیه رودخانه ارس شده است. زنگ خطر کاهش شدید ذخایر ژنتیکی “شاه میگو” آبزی آب های شیرین در سایه صیدهای غیر مجاز از سه سال قبل به صدا در آمد اما به رغم همکاری صیادان محلی و نیروهای مرزبانی به علت وسعت ۱۵ هزار هکتاری این زیست بوم تغییری در اصل مساله ایجاد نکرد.

ماموران مرزبانی و مردم جسد بی جان جوان ۱۷ ساله از اب بیرون کشیده شد. به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، احمد علیرضابیگی در خصوص بازدیدها و سرکشی هایش برای حل مشکلات و دغدغه های مردم حوزه انتخابیهاش، اظهار داشت: متاسفانه منطقه تبریز طی سال گذشته در چنین ایامی موضوع قطعی های مکرر آب آشامیدنی را تجربه کرد که سبب بروز مشکلات متعدد شد. یعقوبی، احمد بن ابی یعقوب، تاریخ الیعقوبی، بیروت، دارصادر، بیتا. بنابر این گزارش، احمد قندهاری، ریاست حوضه آبریز رودخانه ارس را برعهده دارد و حمید حسنی به عنوان معاون حفاظت، بهرهبرداری و امور اجتماعی، غلامرضا فرهومند به عنوان معاون مطالعات پایه و تخصیص و امید زارعیمنش به عنوان معاون مهندسی و تامین منابع مالی این حوضه معرفی شدهاند.

۲. پولیپهای آدنوماتوز: این نوع پولیپ شایعترین نوع پولیپ روده بزرگ است. بعد از امضای معاهده، گروهی از اعضای شورای ملی که در رأس آن محمد اسحاق عثمان وکیل مردم کابل در ولسی جرگه و یکی از هواداران محمدداوود و یکی دیگر به نام عزیز الله واصفی از اعضای سرشناس پارلمان با امضای این معاهده به مخالفت برخاستند، دسته دیگری به دلایل تعصب زبانی و فرهنگی سعی داشتند تا از هر نوع اقدامی که به بهبود روابط و مناسبات بین افغانستان و ایران ممد واقع شود، جلوگیری کنند. بر این اساس، سد تنظیمی انحرافی قیزقلعهسی زیرمجموعه طرح بزرگ ملی خداآفرین به عنوان بزرگترین طرح آبی شمال غرب کشور با مخزنی به حجم ۶۲ میلیون متر مکعب روی رودخانه مرزی ارس احداث شده است.

بر این اساس، سد تنظیمی انحرافی قیزقلعهسی زیرمجموعه طرح بزرگ ملی خداآفرین به عنوان بزرگترین طرح آبی شمال غرب کشور با مخزنی به حجم 62 میلیون متر مکعب روی رودخانه مرزی ارس احداث شده است. یاسر رهبردین مدیرعامل شرکت آب منطقهای آذربایجان غربی در حاشیه بازدید از روند اجرایی عملیات طرح ساماندهی رودخانه ارس در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه، اظهار کرد: با ساماندهی رودخانه مرزی ارس، اجرای عملیات لایروبی و دایکگذاری، ۲۲ هکتار از حریم این رودخانه به خاک کشور بازگردانده شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، قاسم جعفروند در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: رودخانه ارس قابلیت ایجاد تحول در عرصه های مختلف تولید، صنعت، کشاورزی، انرژی و دیگر بخشها از جمله فعالیت در زمینه شیلات و گردشگری را دارد و باید با برنامه ریزی صحیح و طرح کارشناسی از توان دومین رود پرآب کشور در همه زمینه ها بهره مند شویم. معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: در ادامه تعاملات سازنده دو کشور، پنجاهمین پروتکل همکاری بین ایران و آذربایجان در خصوص بهرهبرداری از منابع آب و انرژی ارس و همچنین پروتکل مربوط به پیگیری نهایی کردن توافقات مربوط به هزینههای سد خداآفرین و تشکیل کمیته بین دو کشور مبادله خواهد شد.

گروه استانها ــ مراسم بزرگداشت پنجاهمین سال بهره برداری از سدهای ارس، میل و مغان با حضور وزرای نیرو و انرژی ایران و آذربایجان در جلفا برگزار شد. معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: ۵۰ سال بهره برداری مشترک از منابع آب و انرژی سد ارس بین ایران و آذربایجان در منطقه غرب آسیا جزو نمونه های کم نظیر بوده و به نوعی می توان گفت رودخانه ارس، رودخانه دوستی با کشورهای همسایه است. به گزارش همشهری آنلاین، استاندار اردبیل اظهار کرد: مدیریت در مصرف نیرو نیازمند راهکارهای کارشناسی است و با راه حل موقت مانند قطعی آب و برق نمی توان مشکل را حل کرد.

به گزارش همشهری آنلاین، این مراسم در جریان سفر یک روزه رضا اردکانیان وزیر نیرو به آذربایجان شرقی برگزار شد. به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، “قاسم تقیزادهخامسی” صبح امروز در آئین بزرگداشت پنجاهمین سالگرد بهرهبرداری از سد ارس که در منطقه صفر مرزی ایران با حضور وزرای نیرو و انرژی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان برگزار شد، با اشاره به شرایط ویژه کرونا در جهان اظهار کرد: چقدر خوب میشد اگر این رویداد بسیار بزرگ با حضور جهانیان برگزار میشد، اما گستره ویروس کووید ۱۹ این افتخار را نصیب ما نکرد که جهانیان را امروز در این رویداد داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید