اصول نگهداری کاکتوس آگاو ویکتوریا

کلیه خوراک های گاوی و گوسفندی مانا طب با نام تجاری خوراک طلایی وارد بازار شده است.با عرضه خوراک طلایی به بازار و آموزش نحوه مصرف همراه با برنامه زمان بندی و نظارت بر عملکرد دامدار یک انفجار در بازار دام رخ داد. با وجود شیوههای مدیریتی مختلف، مسدود کردن کامل راههای انتقال بیماری لکوز گاوی هنوز مشکل میباشد. شما باید از این رساله منحیث ارزشمند که به شما در مفاهمه با مالدار وقانع او به استفاده – ارزش و ضرورت به این مجموعه خدمات صحت حیوانی کمک میکند.فعالانه استفاده نماید .لازم است تامالداران بخوبی بدانن که از اثر امراض ساری که بشترین آسیب را به صحت و تولیدات گاو میرساند میتوان با تطبیق واکسین به طور موثر جلوگیری کرد به شرطیکه خدمات این مجموعه برنامه صحت یا وقوع بیماری استفاده نمایید .همچنان لارم است تا مالداران بدانند که پرازیتهای مهم را میتوان باتطبیق دیورمینگ استراتیژیک قبل از اینکه پرازیت ها صحت وتولیدات حیوانات را اخلال کنند کنترول نموده .لازم است تا مالداران بدانند که مواد خوراکه کافی در زمستان برای بهبودی صحت و افزایش در تولیدات حیوانات شان ضروری است؛و همچنان تشخیص حاملگی میتواند کارکردگی تولد وتناسل واداره درست حاملگی میتواند کارکردگی توالد وتناسل و اداره درست حاملگی توسط اصلاح کردن در تغذیه زمستانی بوجود بیاورد.

بنابراین، افزایش متوسط تولید شیر روزانه هر راس گاو و طول دوره شیردهی و همچنین کاهش متوسط سن در اولین گوساله زایی و فاصله گوساله زایی در افزایش سودآوری و بهره وری موثر هستند. دو علت میتواند در بروز این علت مسبب باشد ؛ اولاینکه جفت در ۵ روز قبل از گوساله زاییطبیعی آخرین مرحله ی بلوغ خود را طی می کندکه این مرحله منجر به سست شدن تماس بین جفت ورحم می شود . ازاینرو بر اساس دادهها مصرف این داروی گیاهی با سایر داروهای سیستم عصبی مانند داروهای ضدافسردگی، ضد اضطراب، آرامبخش، خوابآور و آنتیهیستامینها میتواند بسیار خطرناک باشد.

بیماریها در گاو شیرده میتواند باعث افت قابل توجه و متفاوتی در تولید شیر گردد که منجر به تحمیل ضررهای اقتصادی عمده و مختلفی به گلههای بزرگ و کوچک گاو شیری میگردد. به گونهای که در زمان کوبیدن به خوبی فشرده نمیشوند و باعث میشود هوا به درون سیلوی ذرت نفوذ کند که در فرآیند تخمیر سیلو اختلال ایجاد میکند. بهترین زمان برداشت علوفه ذرت برای سیلو زمانی است که گیاه به بلوغ رسیده باشد. فرصت اقتصادی، مقدار درآمد اضافی است که اگر گاوداران بتوانند شاخص های بهره وری مختلف را تا حد اهداف قابل دسترس ارتقاء بدهند، عاید آن ها خواهد شد.

شما میتوانید گاو ارگانیک پرورش دهید یا لبنیات تولید کرده و با فروش مستقیم به عمده فروشان و یا مصرف کنندگان گوشت و شیر گاو، درآمد کسب کنید. از ساخت بیش از حد نیاز کنسانتره و دپو کردن آن مقابل تابش مستقیم نور خورشید جداً خودداری کنید. احتمالاً یکی از هدفهای اصلی اهلی کردن گاو بارکشی بودهاست. یکی از نکاتی که هنگام خرید گوسفند زنده می بایست به آن توجه کنید وزن آن می باشد. با توجه به وضعیت حاکم بر رعایت موارد بهداشتی و اطمینان از سلامت دام و گوشت، امروزه میزان خرید این دام بسیار افزایش یافته است، تا افراد به گوشت بهداشتی و سالم دسترسی داشته باشند.

این ثخریب باآماسی کهدر بافت مویرگها رخ می دهد باعث دردناک شدن سم می شود و در نتیجه اسیبمویرگها از سنتز کرایتن جلوگیری میشود. این خروس جنگی از لحاظ ظاهری شباهت زیادی به نژاد sweater دارد ولی با این تفاوت که دارای تاج و ریش می باشد و در قسمت دم این پرنده پرهای سفید کمتری مشاهده می شود یعنی فقط در قسمت ابتدایی دم می توان تکه ای از پر های سفید را دید. یکی دیگر از مواردی که در هدررفت خوراک بسیار موثر است، شرایط درونی و فیزیولوژیک خود حیوان است.

البته ساختمان مناسب و استاندارد سیلو نیز در این زمینه موثر است که در ادامه در مورد آن بحث خواهیم نمود. یکی دیگر از عوامل بسیار موثر در هدررفت خوراک در مزرعه، عدم برداشت به موقع علوفه است. قرار دادن گاوها در معرض نور به مدت ۱۶ تا ۱۸ساعت در روز با روشنایی ۱۵ تا ۲۰ footcandle (واحدروشنایی برابر تابش نور در فوت مربع که هر فوت مربع برابر است با ۹۳۰ سانتی متر مربع) به دنبال ۶ تا ۸ ساعت تاریکی تولید شیر را به اندازه ۸ تا ۱۰درصد افزایش می دهد. سعی کنید بخشی از خوراک که توسط دام یا دستگاه فیدر میکسر در بیرون از آخورها ریخته میشود را پس از خوراک دهی مجدداً در اختیار دامها قرار دهید.

مکملها، پودر ماهی، پودر چربی، سبوس برنج و خوراکهایی که از چربی بالایی برخوردار هستند و فساد پذیری بالایی دارند را در مکانهای خنک و به دور از نور خورشید نگهداری کنید. انبار خوراک میبایست از نور، دما، تهویه و رطوبت مناسب برخوردار باشد. به طور مداوم میزان رطوبت غلات، علوفه و سایر خوراکها را اندازه گیری کنید تا هزینهای برای آب پرداخت نکنید . محل قرار گیری بهاربند در کنار سوله گاوداری قرار دارد.

ابتدا یک گلدان آگاو ریشه دار در حال رشد را انتخاب کرده و سپس گیاه را از گلدان خارج کرده و سپس اقدام به ریشه شویی گیاه میکنیم تا تمام خاک از ریشهها خارج شود سپس گیاه را به مدت یک روز در محیط سایه قرار داده تا سطح گیاه و ریشهها خشک شوند و انتقال بیماری در هنگام برش به حداقل برسد. از جیره های گلوکوژنیک که عمدتا سطح انسولین خون را بالا میبرند برای بهبود تولید مثل استفاده نمایید.

این کتاب حاضر بر مبنای بیماریهای موجود در ایران نوشته شده است، خیلی از این بیماریها که در ایران وجود دارد در کشورهای اروپایی وجود ندارد. در این مطلب میخواهیم با هم راهکارهای مدیریتی کاهش هدررفت خوراک را بررسی کنیم. آب متابولیکی در مقایسه با دو منبع دیگرچندان اهمیت ندارد.مجموع مصرف آب آزاد و آب موجود در خوراک٬ کل مصرف آب را تشکیل می دهد. از مهمترین نژاد های خروس لاری می توان به خروس لاری ترک، خروس لاری افغان، خروس لاری هندی، خروس لاری ماداگاسکار، خروس لاری برزیلی و …

گوساله در هنگام تولد فاقد قدرت مقاومت در برابر بیماری هاست ، پادتن های آغوز با رشد سریع سیستم ایمنی گوساله مقاومت اولیه گوساله را در برابر بیماری ها تأمین می کنند . گاو زنده جزو دامهای سنگین محسوب میشود که هدف از پرورش آن تولید گوشت، شیر و کود است و با وجود اینکه مقاومت بدنی بالاتری نسبت به دامهای سبک یعنی گوسفند و بز در برابر بیماریهای دامی دارند اما از بدو تولد گوساله تا بزرگ شدن امکان ابتلا به انواع بیماریهای شایع گاو چون تب مالت، تب برفکی، طاعون، زردی و …

دیدگاهتان را بنویسید