اصول نگهداری کاکتوس آگاو ویکتوریا

مطلب مشابه : دانلود 6 فیلم کاربردی آموزش گاوداری (شیری و گوشتی) که باید ببینید! ابعاد مورد نیاز برای گاوداری جایگاه بسته به شکل زیر است. بر همین اساس، محصولاتی که می ­توانند جهت تأمین این ترکیب ­ها مورد استفاده قرار گیرند به دو دستۀ مکمل ­های ویتامینه- معدنی و پیش ­مخلوط­ های دامی تقسیم می­ شوند. چطور کلسیم مورد نیاز مرغ های تخمگذار را تأمین کنیم؟ سپس یونانیها در حدود ۸۰۰ سال قبل از میلاد در ایران با مرغ آشنا شده و آنرا به یونان برده و از آنجا به اروپا وارد شد.

تاریخ ایران باستان از علاقه شدید ایرانیان به پرندگان و مخصوصاً نگهداری مرغ و خروس حکایت می کند. تغییرات زیاد در PH شکمبه ای بعد از خوردن دشوار است تا اینکه PH شکمبه ای مورد ارزیابی واقع شود. بافر شکمبه ای ناکافی به علت فیبر ناکافی در جیره ی غذایی و یا فیبر طبیعی ناکافی خوراک از زیاد از کربوهیدراتهایی قابل تخمیر در شکمبه هستند و سازش ناکافی شکمبه ای حیوان با شرایط محیطی ( به یک جیره غذایی با قابلیت تخمیر بالا) اگرچه این دسته ها به طور جداگانه مورد بحث واقع شده اند در اینجا اهمیت دارد تا بفهمیم که هر یک از آنها به تنهایی نمی تواند مشاهده شود.

اگر آنها به صورت مداوم و پیوسته دسترسی به TMR در هر روز داشته باشند به هر حال خطر محدودیت غذایی می تواند باعث شود گاوها متعاقبا خوراک زیادی را مصرف کنند. این اختلاف در پاسخ می تواند به وسیله افزایش خطر (SARA) وقتی که از سیلوی ذرت در تغذیه استفاده می شود توضیح داده شود. به هر حال سطح فیبر مربوط به رژیم غذایی معمولا به تنهایی مورد استفاده قرار نمی گیرد زیرا تخمیر شکمبه ای از فیبر تغییر پذیر است و علت دیگر این است که ویژگیهای طبیعی فیبر تخمیر شکمبه ای را تحت تاثیر قرار می دهد.

همچنین مطالعات کنترل شده در گاوها با تغذیه جدا تاثیر مثبتی روی افزایش تغذیه با دانه در طول دوره خشکی روی PH شکمبه و ماده خشک خوراک در دوره شیردهی ندارد را نشان داد. در گاوهای شیری امتیاز شرایط بدنی یک شاخص مهم در ارتباط با میزان ذخایر انرژی نگهداری شده توسط گاو میباشد که استفاده از آن برای افزایش سطح تولید شیر در هر دوره شیردهی بسیار اهمیت دارد. مطالعات چندانی روی همه گیری اسیدوز شکمبه ای حاد و تحت حاد را در مورد گاوهای شیری مورد بررسی قرار می دهد.

گرون و براس در سال 1990 بروز اسیدوز شکمبه ای حاد را 61124 روی گاوهای ایرشایر مورد ارزیابی قرار دادند این داده ها مبنی بر مراقبت های پزشکی حیوانات که از دو روز قبل از زایش تا بعد از زایش بود بروز اسیدوز شکمبه ای حاد و طول زمان شیردهی 3درصد بود. در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ، مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد . لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود .

بنابراین دسترسی به تغذیه با جلوگیر از (SARA) به همان اندازه پیچیده است. راه دیگری برای دسترسی به توان بافری درونی از یک جیره غذایی به وسیله اندازه گیری طول TMR که به وسیله گاوهای مصرف می شوند که بطور جداگاه ذرات علوفه را استفاده می کنند. توجه: شما باید بدانید که جهت مصرف گوشت قرمز باید حتما از گوسفندان نژاد گوشتی خریداری کنید. در بازار دو نوع از این نژاد به نام های ابریشمی آمریکایی که دارای کاکل و گوشواره قرمز هستند و ابریشمی فرانسوی که دارای گوشواره کبود است و در بازار وجود دارند، که نوع ابریشمی فرانسوی این نژاد از محبوبیت بیشتری در بین افراد برخوردار می باشد.

و به طور پوشیده در شکمبه از راه بزاق وجود دارد. تولید اسید ناشی از تخمیر در شکمبه نیاز دارد تا بالانس با از بین بردن اسید ناشی از تخمیر و خنثی سازی به منظور دست یافتن به شرایط بهینه شکمبه ای و تولید بهینه ایجاد کند. غلظت اسید چرب غیر استریفه برای گاو های تغذیه شده با جیره گلوکوژنیک در مقایسه با لیپوژنیک پایین تر بود ،غلظت اسید چرب غیر استریفه پلاسما در هفته صفر افزایش یافت و سپس برای گاو های تغذیه شده با لیپوژنیک در مقایسه با گلوکوژنیک کاهش یافت. سلول های مخاطی شکمبه تحت حمایت به وسیله موکوس نیستند و نسبت به آسیب های شیمیایی به وسیله اسید اسیب پذیر هستند و مانند سلولهای شیردان دارای موکوس نیستند.

گاوهایی که در اوخر شیردهی هستند در بالانس مثبت انرژیاند و ذخیره تازهای را نسبت به ذخایر از دست رفته در اوایل شیردهی بدست میآورند یعنی کاهش وزن اولیه را جبران میکنند، پس شرایط بدنی برای تمام مراحل شیردهی متغیر است. شیر این حیوان نسبت به شیر گاو بسیار مفید تر و مقوی تر می باشد. خصوصا اگر آن جیره های غذایی در مرز یا پایین تر از این مقدار از فیبر باشد. این بیماری به علت ایجاد سقط جنین در دام، کاهش تولید شیر، عقیمیو نازایی و از دست رفتن ارزش اقتصادی دامهای مبتلا میشود. از این رو از ذخایر بدنی برای تولید شیر استفاده میکنند، به طوری که به ازای کاهش یک کیلوگرم از وزن بدن انرژی لازم برای تولید هفت کیلوگرم شیر را تامین میکنند.

به علاوه پاهای عقب گاو در منظر پشتی باید مستقیم و بدون انحراف به داخل بدن وصل باشند. گاوهای سیستانی به علت قرن ها زیست آزاد و بدون قید و بند در دشت هامون و کنار دریاچه عادت به زندگي گروهی و گله ای کرده که اين امر اغلب مشکلاتی در اجرای برنامه هاي تحقيقاتی که بعضا” بايستی دامها در گروههای کوچک و يا انفرادی نگهداری و مورد آزمايش و بررسی قرار گيرند، بوجود مياورند. بافرهای جیره نمی توانند از اسیدوز شکمبه ای جلوگیری کنند اما آنها می توانند به اداره کردن مشکلات کمک کنند.

اما بالاترین اسیدوز شکمبه ای در طول یک ماه بعد از شیر دهی بود و سه ماه بعد نسبتا وجود نداشت. یک هدف مهم در تاثیر تغذیه گاو شیری این است که تا حد امکان سیر شود تا حداکثر تولید را بدون اسیدوز داشته باشد. به هرحال گروهی از گاوها شیری از گاوها گوشتی فعالیت بیشتری دارند این چالش قابل توجهی را برای گاوهای شیری تغذیه شده با محدودیت خوراکی و بدون استفاده از خوراک خوشخوراک و بیش از 4 ساعت در روز ایجاد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید